V novém Windows 7 bude možné deaktivovat IE a další aplikace Microsoftu

V novém Windows 7 lze deaktivovat Internet Explorer a další programy Microsoftu. Uvedl to v pondělí server etrend.sk.Microsoft se k tomuto kroku rozhodl v souvislosti s právními spory, které vede s americkými a evropskými regulátory.

Přidejte svůj názor

Začátkem tohoto roku totiž společnosti Opera, Mozilla a později i Google obvinily Microsoft ze zneužívání evropského antimonopolního práva a požádaly Evropskou komisi, aby situaci posoudila.

Uvedeným firmám se nelíbilo, že dochází k úzkému propojení prohlížeče Explorer s operačním systémem Windows. Microsoft se tak zvýhodňoval oproti ostatním poskytovatelům prohlížečů.

Microsoft na základě těchto obvinění modifikoval funkce Exploreru v rámci operačního systému Windows 7. V praxi to znamená, že aplikace Microsoftu se nebudou tvářit jako přednastavené a usnadní tak cestu prohlížečům a programům jiných společností.

Ve Windows 7 je nově rozšířený panel s názvem Funkce systému Windows, ve kterém může uživatel jednoduše zaškrtnout, jaké aplikace v systému chce mít. Ty, které odškrtne, budou ze systému odinstalovány. Nově se to týká Internet Exploreru, Windows Media Centra, Windows Media Playeru, Windows DVD Makeru, funkce hledání Windows Search, Windows Gadgets Platform, rozeznávaní psaného písma (komponenta pro tablet PC), XPS Vieweru včetně virtuálního ovladače tiskárny a dalších.

Odebrání těchto programů z Windows je zabezpečeno tak, aby nebyla narušena funkce systému Windows a kompatibilita důležitých API funkcí.

Operační systém Microsoft Windows se v současnosti používá v 95 % domácností po celém světě. Vývojářská beta-verze Windows 7 s funkcí Turn Windows Features On or Off je již dostupná na webu.

Témata: windows
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Facebooku na pranýři. Kvůli zneužití dat uživatelů mu hrozí soudy i…

19.03.2018 13:01 San Francisco - Na Facebook se snesla kritika od zákonodárců z obou stran Atlantiku. Důvodem je…

Obří útok na uživatele facebooku: Firma pracující pro Trumpa zneužila…

17.03.2018 21:02 New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů…

Studie: Fake news se na twitteru šíří rychleji než pravdivé

09.03.2018 07:55 New York - Studie Massachusettského technologického institutu (MIT) dospěla k závěru, že se falešné…

Rhode Island zvažuje blokování sexuálního obsahu na webu

05.03.2018 16:33 Wahington - Rhode Island připravuje zákon, který místním uživatelům internetu zablokuje stránky se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama