V novém Windows 7 bude možné deaktivovat IE a další aplikace Microsoftu

V novém Windows 7 lze deaktivovat Internet Explorer a další programy Microsoftu. Uvedl to v pondělí server etrend.sk.Microsoft se k tomuto kroku rozhodl v souvislosti s právními spory, které vede s americkými a evropskými regulátory.

Přidejte svůj názor

Začátkem tohoto roku totiž společnosti Opera, Mozilla a později i Google obvinily Microsoft ze zneužívání evropského antimonopolního práva a požádaly Evropskou komisi, aby situaci posoudila.

Uvedeným firmám se nelíbilo, že dochází k úzkému propojení prohlížeče Explorer s operačním systémem Windows. Microsoft se tak zvýhodňoval oproti ostatním poskytovatelům prohlížečů.

Microsoft na základě těchto obvinění modifikoval funkce Exploreru v rámci operačního systému Windows 7. V praxi to znamená, že aplikace Microsoftu se nebudou tvářit jako přednastavené a usnadní tak cestu prohlížečům a programům jiných společností.

Ve Windows 7 je nově rozšířený panel s názvem Funkce systému Windows, ve kterém může uživatel jednoduše zaškrtnout, jaké aplikace v systému chce mít. Ty, které odškrtne, budou ze systému odinstalovány. Nově se to týká Internet Exploreru, Windows Media Centra, Windows Media Playeru, Windows DVD Makeru, funkce hledání Windows Search, Windows Gadgets Platform, rozeznávaní psaného písma (komponenta pro tablet PC), XPS Vieweru včetně virtuálního ovladače tiskárny a dalších.

Odebrání těchto programů z Windows je zabezpečeno tak, aby nebyla narušena funkce systému Windows a kompatibilita důležitých API funkcí.

Operační systém Microsoft Windows se v současnosti používá v 95 % domácností po celém světě. Vývojářská beta-verze Windows 7 s funkcí Turn Windows Features On or Off je již dostupná na webu.

Témata: windows
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajné dokumenty: Facebook umožňuje zveřejnit sebepoškozování či týrání…

22.05.2017 09:25 Londýn - Britský deník The Guardian zveřejnil dokumenty, které vrhají špatné světlo na Facebook.…

Web sliboval "Odhalení Babiše", teď prodává trička

21.05.2017 17:44 Praha - Webová stránka s koláží ministra financí Andreje Babiše (ANO) týden avizovala "odhalení…

Jak efektivně nakupovat? Zkuste tyto triky

20.05.2017 21:49 Zařizujete si nový byt? Chcete za vysvědčení pořídit svým dětem nejnovější mobilní telefon? Nebo…

Napětí před volbami narůstá. Vzroste aktivita dezinformačních webů

20.05.2017 16:01 Aktualizováno Praha - Šéf Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) Benedikt Vangeli předpokládá, že před…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama