Cizinci v Česku mají na internetu uzavřené skupiny. Co v nich dělají?

Praha - Komunikace na sociálních sítích pomáhá cizincům seznámit se s českými zákony i najít lékaře. Komunity, které se usídlili v českých městech, v uzavřených online fórech debatují také o tom, kam zajít na večeři nebo dětské hřiště.

Přidejte svůj názor

Bezpečí na internetu

"Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem se přidala do skupiny, kde spolu komunikují budoucí rodiče i ti, kdo už mají malé děti. Našla jsem tam spoustu příspěvků s různými radami a tipy, ale hlavně jsem se dostala do kontaktu s dalšími nastávajícími maminkami tady v Praze," uvedla mladá žena. "Společně s lidmi, se kterými jsem se díky tomu seznámila, jsme si pak založili i vlastní stránku, kde spolu komunikují mezinárodní rodiny a sdílejí svoje zkušenosti a zážitky," dodala.

Online komunikaci nevyužívají jen rodiče, kteří se potřebují zorientovat v novém prostředí. Nejvíce členů mají skupiny, které jsou zaměřené na obecné rady. Například v těch pražských se virtuálně potkává až 20.000 lidí. V uzavřených komunitách, které vznikají například na sociální síti facebook, se baví o každodenních problémech.

Skupiny mají zpravidla správce, který schvaluje příspěvky od jednotlivých členů. Filtrují se tak zprávy, které nesouvisejí s účelem, pro který jsou skupiny určené. Na takzvanou zeď se tak nedostanou komerční sdělení nebo urážlivé či vulgární zprávy.

Nejčastěji cizinci potřebují poradit s praktickými záležitostmi - shánějí například lékaře nebo úřad, kde se domluví anglicky. Často se také zajímají o fungování registrací u cizinecké policie, zdravotní pojištění, zřizování bankovních účtů nebo třeba živnostenských oprávnění. Dotazy ale směřují také k tipům, jak trávit volný čas, kam vyrazit na výlet nebo do baru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook se snaží citelně snížit dopad nařízení GDPR

19.04.2018 15:03 San Francisco - Pokud by nařízení Evropské unie o ochraně osobních dat označované zkratkou GDPR…

Bude facebook v Rusku zablokován? Mocný úřad se chystá na kontrolu

18.04.2018 12:45 Moskva - Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor varoval, že oblíbená…

Aféra Cambridge Analytica je mnohem horší: Data z facebooku získala i…

17.04.2018 16:14 Londýn - Počet účtů na sociální síti facebook, ke kterým získala tajně přístup poradenská…

Muslimové si nesmí na facebooku kupovat "lajky". Egyptský muftí vydal fatvu

17.04.2018 15:51 Káhira - Nejvyšší egyptský duchovní Šaukí Ibráhím Allám vydal náboženský dekret, který egyptským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama