Facebook pro děti? Ohromná hloupost, kritizují Zuckerberga experti

Londýn - Před měsícem vytvořil Facebook nový typ sociální sítě pro děti - Messenger Kids. Tato novinka pro děti od šesti let se však stala terčem ostré kritiky. Zašlo to tak daleko, že skupina sta expertů napsala kvůli aplikaci apel na zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. O čem se ve výzvě píše?

Přidejte svůj názor

Mark Zuckerberg

Více než stovka expertů, kteří se zabývají dětmi, kritizovala novou aplikaci Messenger Kids, která je určena pro děti mladší 13 let. V otevřeném dopise vyzývají odborníci k tomu, aby byla nová sociální síť zrušena.

Podle jejich vyjádření jde o "neodpovědný pokus", který má děti "připravit na využívání sociálních sítí v budoucnosti". Děti však podle vědců nejsou připraveny na to, aby pracovaly se sociálními sítěmi.

Samotná sociální síť Facebook oznámila, že aplikace je vyvinutá ve spolupráci s odborníky na bezpečnost v kyberprostoru. Je to prý odpověď rodičům na požadavek, že by chtěli mít větší kontrolu nad tím, jak jejich děti se sociálními sítěmi zacházejí.

Messenger Kids je v podstatě uzamčená verze aplikace Facebook Messenger, která před použitím vyžaduje souhlas od rodičů. Údaje generované touto aplikací se nepoužívají za marketingovým účelem.

Odborníci, kteří požadují zrušení aplikace, tvrdí, že "všechny výzkumy ukazují, že je nadměrné používání digitálních a sociálních médií škodlivé pro děti a dospívají". Aplikace tak "velmi pravděpodobně ohrozí zdravý vývoj dítěte".

"Nejsou dostatečně staří na to, aby se vypořádali se složitostí on-line prostředí. Vztahy přes sociální sítě často vedou k nedorozuměním a konfliktům i mezi dospělými uživateli," uvedli odborníci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zuckerberg se před EU neschová. Jednání s europoslanci bude vysíláno živě

21.05.2018 12:40 Brusel - Setkání zástupců vedení Evropského parlamentu (EP) s šéfem Facebooku Markem Zuckerbergem…

Jak změní umělá inteligence svět? Pokud zaspíme, tak velmi negativně,…

19.05.2018 12:53 Aktualizováno O tom, že je nástup umělé inteligence za dveřmi, není pochyb, tvrdí ve své analýze pro server…

Internet šílí ze zvukové iluze, přidal se i Bílý dům. A co slyšíte vy?

18.05.2018 11:58 Washington - Zvuková iluze, která v posledních dnech baví internet, neunikla povšimnutí ani v Bílém…

Jak by vypadal život bez internetu? Pokus ukázal překvapivé výsledky

17.05.2018 13:56 Na mobilních technologiích jsme závislí. Těžko dnes ve vyspělých zemích najdete někoho, kdo by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama