Británie čelí vážnému problému. Co o mladých Britech prozradil průzkum?

Průzkum ve Velké Británii potvrdil, že polovina respondentů ve věku od 11 do 25 let zažila jakoukoli formu kyberšikany na sociálních sítích. Neschopnost těchto platforem řešit problémy s kyberšikanou podle průzkumu ohrožuje duševní zdraví mladých lidí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Průzkumu, který byl určen pro organizace Safety Net, se zúčastnilo 1089 mladých lidí ve věku od 11 do 25 let. Téměř polovina respondentů uvedla, že měla zkušenosti s výhrůžkami nebo zlými zprávami přes sociální sítě. Dvě třetiny mladých také uvedlo, že pokud by se něco objevilo na sociálních sítích, co by je uráželo a podobně, tak by to svým rodičům neřekly. Přesto si 83 % dotázaných přeje, aby společnosti vlastnící sociální média s tím něco udělala.

„Společnosti by měly brát stížnosti mnohem vážněji. Pokud někdo něco ohlásí, tak by se to nemělo přezkoumávat dny, ale mělo by se to hned odstranit,“ řekla v online průzkumu patnáctiletá respondentka a dodala: „Reakce dospělých je taková, že vám okamžitě smažou účet, aby zabránili kyberšikaně, ale tím vám odeberou část života mladého jedince, i když to není jeho vina.“

Zpráva od Safety Net radí sociálním médiím, aby na stížnosti na šikanu řešily do 24 hodin, aby mladým uživatelům poskytly jasnější pokyny, jak se na internetu chovat, a aby přijaly mnohem tvrdší opatření pro ty, kteří tato pravidla porušují. Vládě naopak doporučuje zahájení lekcí o bezpečnosti na internetu a aby vyžadovala od sociálních sítí data o kyberšikaně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook se otřásá: Šéf bezpečnosti odchází, firmu vyšetřují v Británii,…

20.03.2018 17:01 Aktualizováno Londýn - V médiích se objevily spekulace, že šéf pro bezpečnost Facebooku Alex Stamos odchází kvůli…

Šéf Facebooku na pranýři. Kvůli zneužití dat uživatelů mu hrozí soudy i…

19.03.2018 13:01 San Francisco - Na Facebook se snesla kritika od zákonodárců z obou stran Atlantiku. Důvodem je…

Obří útok na uživatele facebooku: Firma pracující pro Trumpa zneužila…

17.03.2018 21:02 New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů…

Studie: Fake news se na twitteru šíří rychleji než pravdivé

09.03.2018 07:55 New York - Studie Massachusettského technologického institutu (MIT) dospěla k závěru, že se falešné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama