Postavili Velkou pyramidu mimozemšťané? Konečně máme jasný důkaz, hlásí badatelé

Legendární film Hvězdná brána a na něj navazující stejnojmenný seriál vycházejí z jedné z nejznámějších konspiračních teorií, podle které vytvořili egyptské pyramidy mimozemšťané. Řada „věřících“ je ale přesvědčena, že nejde jen o teorii. A konečně prý našli důkaz.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Konspirační teorie

Badatelé, kteří se zajímají o konspirační teorie a mimozemšťany, věří, že objevili definitivní důkaz, že Velkou pyramidu v Gíze postavili návštěvníci z vesmíru.

Domnívají se, že mimozemšťané zanechali jednu z důležitých stop ukrytou přímo v egyptské Gíze – klíčem jsou podle nich souřadnice, píše bulvární server Daily Star.

Jejich argument je poměrně prostý - rychlost světla činí 299 792 458 metrů za sekundu a zeměpisné souřadnice pro Velkou pyramidu jsou 29,9792458 stupňů severní zeměpisné šířky. Zdůrazňují, že lidé s touto přesností dokáží změřit rychlost světla až do roku 1950.

Konspirační teoretik Manu Seyfzadeh se proto ptá: „Je možné, aby ti, kteří umístili Velkou pyramidu na náhorní plošinu v Gíze, neměli poměrně přesné povědomí o rychlosti světla i bez vysoce technického vybavení?“

A tuto myšlenku podporují i další „věřící“. „Rychlost světla v metrickém systému se objevuje v konstrukci i poloze Velké pyramidy,“ tvrdí další teoretik. „Mimozemšťané toto místo vybrali z nějakého důvodu. Tuto nápadnou podobnost je obtížně přijmout jako náhodu. Není pochyb o tom, že jde o matematicky inteligentní design spojený s hvězdnou vírou jejich stavitelů."

Konspirační teoretici jsou přesvědčeni, že pyramida byla postavena cizinci označovanými „starověcí astronauté". Ti podle nich navštívili Zemi před tisíci lety, studovali různé kmeny a omylem byli považováni za Bohy.

Tito „vědci" věří, že mimozemské bytosti věnovaly Egypťanům pokročilé vědecké poznatky. Další dokonce tvrdí, že faraóni starověkého Egypta byli jacísi mimozemští hybridové. Ano, asi tak, jak je tomu ve Hvězdné bráně.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook se snaží citelně snížit dopad nařízení GDPR

19.04.2018 15:03 San Francisco - Pokud by nařízení Evropské unie o ochraně osobních dat označované zkratkou GDPR…

Bude facebook v Rusku zablokován? Mocný úřad se chystá na kontrolu

18.04.2018 12:45 Moskva - Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor varoval, že oblíbená…

Aféra Cambridge Analytica je mnohem horší: Data z facebooku získala i…

17.04.2018 16:14 Londýn - Počet účtů na sociální síti facebook, ke kterým získala tajně přístup poradenská…

Muslimové si nesmí na facebooku kupovat "lajky". Egyptský muftí vydal fatvu

17.04.2018 15:51 Káhira - Nejvyšší egyptský duchovní Šaukí Ibráhím Allám vydal náboženský dekret, který egyptským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama