Slovensko trumflo Česko v internetu

Praha - Vysokorychlostní mobilní internet je v České republice žhavou novinkou, na Slovensku už jde ale o běžnou záležitost. Surfovat v Čechách nevídanou rychlostí bez jakýchkoli kabelů a drátů už u našich východních sousedů může velká část obyvatel.

Přidejte svůj názor

Slovensko trumflo Česko v internetu - anotační foto

Česko tak zaspalo dobu, vysokorychlostní mobilní internet 3G je v Česku teprve v plenkách, na Slovensku je běžný. Tamní operátor Orange totiž už v první polovině roku mohl směle prohlásit, že vysokorychlostní internet má k dispozici 61 procent obyvatelstva. Uživatelé navíc mohou data stahovat dvojnásobnou rychlostí než v Čechách.

V Čechách za pomalejším nástupem 3G stojí podle odborníků pravděpodobně i fakt, že zdejší operátoři vsadili na starší technologie, do kterých investovali velké prostředky, a na kterých musí nejdříve vydělat. "Ano, rozšiřování 3G je v Česku pomalé a je celkem těžké odhadnou proč. Pravdou je, že například Eurotel (dnešní Telefónica O2) vsadila na starší technologie a stále je nabízí," řekl Josef Šlerka ze Studií nových médií FF UK.

"Dnes nabízíme vysokorychlostní mobilní síť v devíti krajských městech. Do konce roku bychom chtěli pokrýt všechna," řekl k tématu mluvčí společnosti Telefónica O2 v Čechách Martin Žabka.

Jak se všichni čeští operátoři shodují, vysokorychlostní mobilní připojení má v Česku obrovskou budoucnost a jeho rozšiřování začne nabírat na tempu. Například zmiňovaná Telefónica O2 se od září chystá pokrýt signálem 3G další krajské město.

3G je zkratka pro třetí generaci mobilních telefonů. Služby spojené s 3G dokážou přenášet hlas i data. Původně měly být hlavní službou 3G videohovory, ale teď se zdá, že vlajkovou lodí se stává stahování dat. Síť 3G je nejrozšířenější v Japonsku.

Témata: internet
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Slovensko trumflo Česko v internetu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Čtyři dny práce místo pěti? Vyšší produktivita lidí, nižší náklady - anotační foto

Čtyři dny práce místo pěti? Vyšší produktivita lidí, nižší náklady

28.03.2017 07:53 MAGAZÍN - Spánek, tato lidská činnost je jedna z nejdůležitějších části dne. Čas strávený spánkem…

Chcete se zbavit zápachu z úst? Poradíme vám, před čím si dát pozor - anotační foto

Chcete se zbavit zápachu z úst? Poradíme vám, před čím si dát pozor

28.03.2017 07:37 MAGAZÍN - Jistě znáte ten trapný pocit, když s někým hovoříte a v tu chvíli ucítíte nepříjemný…

Kouření má na lidské tělo pozitivní efekt, zjistili vědci. Brání osteoporóze i Parkinsonově chorobě - anotační foto

Kouření má na lidské tělo pozitivní efekt, zjistili vědci. Brání…

28.03.2017 02:52 Aktualizováno New York/ Sydney - O tom, že cigarety mají na lidské tělo doslova smrtelný dopad, dnes snad již…

Míchat alkohol a energetické nápoje? Velice nebezpečné, konstatují vědci - anotační foto

Míchat alkohol a energetické nápoje? Velice nebezpečné, konstatují vědci

27.03.2017 22:06 Aktualizováno Londýn – Energetické nápoje pije celá řada z nás. Mnozí je také čas od času na párty či v klubu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama