Slovensko trumflo Česko v internetu

Praha - Vysokorychlostní mobilní internet je v České republice žhavou novinkou, na Slovensku už jde ale o běžnou záležitost. Surfovat v Čechách nevídanou rychlostí bez jakýchkoli kabelů a drátů už u našich východních sousedů může velká část obyvatel.

Přidejte svůj názor

371

Česko tak zaspalo dobu, vysokorychlostní mobilní internet 3G je v Česku teprve v plenkách, na Slovensku je běžný. Tamní operátor Orange totiž už v první polovině roku mohl směle prohlásit, že vysokorychlostní internet má k dispozici 61 procent obyvatelstva. Uživatelé navíc mohou data stahovat dvojnásobnou rychlostí než v Čechách.

V Čechách za pomalejším nástupem 3G stojí podle odborníků pravděpodobně i fakt, že zdejší operátoři vsadili na starší technologie, do kterých investovali velké prostředky, a na kterých musí nejdříve vydělat. "Ano, rozšiřování 3G je v Česku pomalé a je celkem těžké odhadnou proč. Pravdou je, že například Eurotel (dnešní Telefónica O2) vsadila na starší technologie a stále je nabízí," řekl Josef Šlerka ze Studií nových médií FF UK.

"Dnes nabízíme vysokorychlostní mobilní síť v devíti krajských městech. Do konce roku bychom chtěli pokrýt všechna," řekl k tématu mluvčí společnosti Telefónica O2 v Čechách Martin Žabka.

Jak se všichni čeští operátoři shodují, vysokorychlostní mobilní připojení má v Česku obrovskou budoucnost a jeho rozšiřování začne nabírat na tempu. Například zmiňovaná Telefónica O2 se od září chystá pokrýt signálem 3G další krajské město.

3G je zkratka pro třetí generaci mobilních telefonů. Služby spojené s 3G dokážou přenášet hlas i data. Původně měly být hlavní službou 3G videohovory, ale teď se zdá, že vlajkovou lodí se stává stahování dat. Síť 3G je nejrozšířenější v Japonsku.

Témata: internet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak změní umělá inteligence svět? Pokud zaspíme, tak velmi negativně,…

19.05.2018 12:53 Aktualizováno O tom, že je nástup umělé inteligence za dveřmi, není pochyb, tvrdí ve své analýze pro server…

Internet šílí ze zvukové iluze, přidal se i Bílý dům. A co slyšíte vy?

18.05.2018 11:58 Washington - Zvuková iluze, která v posledních dnech baví internet, neunikla povšimnutí ani v Bílém…

Jak by vypadal život bez internetu? Pokus ukázal překvapivé výsledky

17.05.2018 13:56 Na mobilních technologiích jsme závislí. Těžko dnes ve vyspělých zemích najdete někoho, kdo by…

YouTube spouští novou hudební streamovací službu, s ČR nepočítá

17.05.2018 10:32 San Francisco - Kanál YouTube společnosti Google ze skupiny Alphabet spustí 22. května novou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama