Slovensko trumflo Česko v internetu

Praha - Vysokorychlostní mobilní internet je v České republice žhavou novinkou, na Slovensku už jde ale o běžnou záležitost. Surfovat v Čechách nevídanou rychlostí bez jakýchkoli kabelů a drátů už u našich východních sousedů může velká část obyvatel.

Přidejte svůj názor

371

Česko tak zaspalo dobu, vysokorychlostní mobilní internet 3G je v Česku teprve v plenkách, na Slovensku je běžný. Tamní operátor Orange totiž už v první polovině roku mohl směle prohlásit, že vysokorychlostní internet má k dispozici 61 procent obyvatelstva. Uživatelé navíc mohou data stahovat dvojnásobnou rychlostí než v Čechách.

V Čechách za pomalejším nástupem 3G stojí podle odborníků pravděpodobně i fakt, že zdejší operátoři vsadili na starší technologie, do kterých investovali velké prostředky, a na kterých musí nejdříve vydělat. "Ano, rozšiřování 3G je v Česku pomalé a je celkem těžké odhadnou proč. Pravdou je, že například Eurotel (dnešní Telefónica O2) vsadila na starší technologie a stále je nabízí," řekl Josef Šlerka ze Studií nových médií FF UK.

"Dnes nabízíme vysokorychlostní mobilní síť v devíti krajských městech. Do konce roku bychom chtěli pokrýt všechna," řekl k tématu mluvčí společnosti Telefónica O2 v Čechách Martin Žabka.

Jak se všichni čeští operátoři shodují, vysokorychlostní mobilní připojení má v Česku obrovskou budoucnost a jeho rozšiřování začne nabírat na tempu. Například zmiňovaná Telefónica O2 se od září chystá pokrýt signálem 3G další krajské město.

3G je zkratka pro třetí generaci mobilních telefonů. Služby spojené s 3G dokážou přenášet hlas i data. Původně měly být hlavní službou 3G videohovory, ale teď se zdá, že vlajkovou lodí se stává stahování dat. Síť 3G je nejrozšířenější v Japonsku.

Témata: internet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské a americké úřady likvidují darknet. Zakročily proti ilegálním…

20.07.2017 19:22 Washington/Haag - Policejní úřady Spojených států a Evropské unie společně provedly dosud…

Facebook plánuje nový zpravodajský produkt

19.07.2017 16:21 San Francisco - Facebook chystá nový produkt. Služba umožní vydavatelům vytvořit platební bránu na…

Plíživá islamizace? Apple představil nový emotikon – ženu v hidžábu

18.07.2017 13:11 Cupertino- Dnešní generace používá v online komunikaci záplavu rozmanitých smajlíků, zvaných emoji.…

Existují čtyři druhy uživatelů Facebooku, tvrdí studie. Který z nich jste…

12.07.2017 10:08 Neuvěřitelně populární sociální síť má v současnosti už více, než 2 miliardy uživatelů. To je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama