Největší internetová aukční síň světa eBay bude v Česku

Praha - Až sto osmdesát milionů nových zákazníků chce svým rozšířením do dalších šesti zemí oslovit aukční síň eBay. Na začátku února příštího roku se eBay rozšíří do Ruska, Řecka, Norska, Švédska, Dánska a také do České republiky, uvedl v pátek server lidovky.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

V Evropě jde o první rozšíření eBay dále "na východ" po čtyřech letech, kdy aukční síň vstoupila přímo do Polska portálem ebay.pl, konstatoval server.

Od února bude mezinárodní obchodní portál plně lokalizovaný do češtiny včetně registrací, vyhledávání, placení a stránek "My eBay" s přehledem o vyhraných aukcích uživatele a prodaném zboží, upozornění na aukce, které musí ještě zaplatit, či na zpětnou vazbu, kterou je nutné udělit obchodnímu partnerovi.

Aby mohli prodejci nabízet své zboží na mezinárodním internetovém portálu, tedy aby bylo viditelné v různých jazykových lokalizacích eBay, musejí především nabízet jako jeden z možných nástrojů k zaplacení zboží systém PayPal, který eBay vlastní, a být i tímto systémem "ověřeni". Dále musejí jasně specifikovat náklady na poštovné a balné do cílové země.

Podle internetového serveru TamEbay, chce eBay především přilákat kupující ke zboží nabízenému anglickými, německými a americkými prodejci. Češi si na na serveru eBay opatřují zejména oblečení a elektroniku, tedy zboží, které v Česku není vůbec, případně je oproti zahraničí předražené, uvedl server lidovky.cz.

V Česku je v internetových aukcích jedničkou server Aukro, který patří polské firmě Allegro. Ta je i polskou aukční jedničkou a stále drží přibližně devadesátiprocentní podíl na polském trhu, kde už eBay působí. I z toho důvodu ředitelka Aukra Pavlína Zábojníková Lidovým novinám řekla, že se příchodu eBay do Česka nebojí.

Témata: ebay
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zuckerberg se před EU neschová. Jednání s europoslanci bude vysíláno živě

21.05.2018 12:40 Brusel - Setkání zástupců vedení Evropského parlamentu (EP) s šéfem Facebooku Markem Zuckerbergem…

Jak změní umělá inteligence svět? Pokud zaspíme, tak velmi negativně,…

19.05.2018 12:53 Aktualizováno O tom, že je nástup umělé inteligence za dveřmi, není pochyb, tvrdí ve své analýze pro server…

Internet šílí ze zvukové iluze, přidal se i Bílý dům. A co slyšíte vy?

18.05.2018 11:58 Washington - Zvuková iluze, která v posledních dnech baví internet, neunikla povšimnutí ani v Bílém…

Jak by vypadal život bez internetu? Pokus ukázal překvapivé výsledky

17.05.2018 13:56 Na mobilních technologiích jsme závislí. Těžko dnes ve vyspělých zemích najdete někoho, kdo by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama