Naše počítače ohrožuje nebezpečný vir Conficker

Bratislava - Nejnovější podoba nebezpečného viru Conficker se nově šíří sítí internetu. Jeho předchůdci napadli tisíce počítačů po celém světě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nová podpoba viru Win32/Conficker.X nazývaná také jako Conficker.C a nebo Conficker.D může být ještě více nebezpečná. Dle PR manažera společnosti ESET může napadat počítačovou infrastruktúru a krást data.

Virus Win32/Conficker.X se šířil nejen internetem, ale i záznamovými médii. Vir se usadí v počítači a autoři jej mohou ovládat na dálku. Lze jej využít k rozesílání spamu a nebo k dašlím počítačovým hrozbám.

Po 1. dubnu se má zvýšit počet domén, ze kterých se má vir snažit získat instrukce k další činnosti. Dosavadní odhady pracovali se stovkami domén denně, v novém měsíci jich má být až 50 tisíc denně. Dle PR manažera společnosti ESET odborníci stále nevědí, jaký příkaz virus obdrží k zahájení činnosti. Nabízí se i spekulace, že může v horším případě jít i o připravovaný útok na infrastruktúru internetové sítě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z webů mizí 70 procent nahlášených projevů nenávisti, Jourová je spokojena

19.01.2018 15:27 Brusel - Velké internetové firmy jako Facebook, YouTube či Twitter nyní odstraňují 70 procent…

Miliony lidí si stáhly do mobilu nakažené herní aplikace

14.01.2018 14:17 Praha - Ve zhruba 60 herních aplikacích umístěných v obchodě Google Play se objevil škodlivý kód,…

Revoluce na facebooku: Zuckerberg ohlásil "významné" změny

12.01.2018 15:50 Aktualizováno San Francisco - Uživatelé facebooku by brzy měli na svém účtu vidět více příspěvků svých přátel a…

Černá díra vlastně není černá? Jakmile vás pohltí, stane se něco…

11.01.2018 15:25 Aktualizováno Černé díry jsou jedny z nejznámějších kosmických objektů, přesto o nich zatím má lidstvo jen zlomek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama