Válečníci budoucnosti? Lidské tělo obalí bojový exoskelet

Moskva – Ruská armádní laboratoř představila nový prototyp bojového obleku, který vypadá jako vystřižený z kultovní filmové série Star Wars. Poprvé byla tato výstroj představena na přehlídce na Národní univerzitě vědy a techniky v Moskvě, informuje server RT.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Hlavní ruské vojenské výzkumné centrum odhalilo prototyp nové generace bojového obleku. Ten se podle serveru podobá výzbroji ze Star Wars a ruští vojáci ho budou v budoucnosti nosit na bitevních polích. Prototyp zahrnuje helmu pokrývající celý obličej a špičkové brnění, které chrání tělo vojáka.

Nová generace výzbroj obsahuje také napájený exoskeleton, který má pomoci zvýšit výkon a výdrž při boji. Na jejím vývoji se podílel Centrální výzkumný ústav přesného strojírenství, ruští zbrojní designeři i vojenští dodavatelé.

Přilba má tónované sklo, ze které vede radiový kabel nebo anténa, paže skeletu jsou pokryté khaki materiálem a doplněné ruskou vlajkou. Součástí obleku jsou také černé rukavice a neprůstřelná vesta. Boty jsou velmi mohutné a připomínají lyžařské boty.

„Pracujeme na koncepci bojového obleku budoucnosti. Představujeme naši vizi obleku, kterou bychom chtěli během několika příštích let rozvinout,“ uvedl Oleg Chikarev, zástupce náčelníka zbraňových systémů ústavu. „Spolupracujeme také s [ruskými] společnostmi specializujícími se na různé prvky bojové techniky a budeme vytvářet prvky, které podle našeho názoru budou pomáhat našim vojákům plnit jejich úkoly na bitevním poli,“ dodal.

Podle serveru RT se ruská armáda aktivně připravuje na „výzvy budoucího válčení“ a investuje do výzkumu a vývoje nové generace bojových systémů, včetně exoskeletů a robotizovaných platforem. V loňském roce armáda uvedla, že chce, aby roboti a kyborgové postupně nahradili lidské vojáky na zemi, ve vzduchu, na moři i ve vesmíru.

„Vidím větší robotizaci, budoucnost válčení bude zahrnovat obsluhující pracovníky a stroje, ne vojáky střílející na sebe navzájem na bojišti,“ uvedl generálporučík Andrey Grigorjev už v červenci loňského roku.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Londýnské muzeum představí zlatou éru zaoceánských parníků

28.07.2017 09:38 Londýn 28. července (ČTK) - Londýnské Victoria and Albert muzeum (V&A) od února příštího roku…

Robot pronikl do Fukušimy, zachytil roztavené palivo

21.07.2017 20:57 Tokio - Robot nasazený ve třetím reaktoru japonské jaderné elektrárny Fukušima na snímcích zachytil…

Skutečně Američané přistáli na Měsící? Malý krok pro člověka je zábavou…

20.07.2017 17:12 Na dnešek připadlo významné výročí - uplynulo přesně 48 let od přistání Američanů na měsíci. Nebo…

Budou roboti lidem škodit nebo pomáhat?

20.07.2017 15:51 Má se lidstvo do budoucna bát robotů? Podle některých vědců je třeba, aby se upustilo od dnes už…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama