Válečníci budoucnosti? Lidské tělo obalí bojový exoskelet

Moskva – Ruská armádní laboratoř představila nový prototyp bojového obleku, který vypadá jako vystřižený z kultovní filmové série Star Wars. Poprvé byla tato výstroj představena na přehlídce na Národní univerzitě vědy a techniky v Moskvě, informuje server RT.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Hlavní ruské vojenské výzkumné centrum odhalilo prototyp nové generace bojového obleku. Ten se podle serveru podobá výzbroji ze Star Wars a ruští vojáci ho budou v budoucnosti nosit na bitevních polích. Prototyp zahrnuje helmu pokrývající celý obličej a špičkové brnění, které chrání tělo vojáka.

Nová generace výzbroj obsahuje také napájený exoskeleton, který má pomoci zvýšit výkon a výdrž při boji. Na jejím vývoji se podílel Centrální výzkumný ústav přesného strojírenství, ruští zbrojní designeři i vojenští dodavatelé.

Přilba má tónované sklo, ze které vede radiový kabel nebo anténa, paže skeletu jsou pokryté khaki materiálem a doplněné ruskou vlajkou. Součástí obleku jsou také černé rukavice a neprůstřelná vesta. Boty jsou velmi mohutné a připomínají lyžařské boty.

„Pracujeme na koncepci bojového obleku budoucnosti. Představujeme naši vizi obleku, kterou bychom chtěli během několika příštích let rozvinout,“ uvedl Oleg Chikarev, zástupce náčelníka zbraňových systémů ústavu. „Spolupracujeme také s [ruskými] společnostmi specializujícími se na různé prvky bojové techniky a budeme vytvářet prvky, které podle našeho názoru budou pomáhat našim vojákům plnit jejich úkoly na bitevním poli,“ dodal.

Podle serveru RT se ruská armáda aktivně připravuje na „výzvy budoucího válčení“ a investuje do výzkumu a vývoje nové generace bojových systémů, včetně exoskeletů a robotizovaných platforem. V loňském roce armáda uvedla, že chce, aby roboti a kyborgové postupně nahradili lidské vojáky na zemi, ve vzduchu, na moři i ve vesmíru.

„Vidím větší robotizaci, budoucnost válčení bude zahrnovat obsluhující pracovníky a stroje, ne vojáky střílející na sebe navzájem na bojišti,“ uvedl generálporučík Andrey Grigorjev už v červenci loňského roku.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obří kabely spojující svět? Na dnech oceánů leží tajemství úspěchu lidstva…

23.11.2017 22:49 Aktualizováno V dnešní době není mezikontinentální dostupnost jakkoliv problematická. Jedním kliknutím si…

Tesla dokončila stavbu největší lithium-iontové baterie na světě

23.11.2017 10:36 Melbourne - Americká společnost Tesla dokončila v Austrálii výstavbu největší lithium-iontové…

Šest let ho nikdo neviděl, až dodnes. Podívejte se, jak vypadá vybuchlý…

21.11.2017 09:51 V pátek 11. března 2011 udeřilo na severovýchodě Japonska zemětřesení o síle devíti stupňů.…

Starobylé město bude vymazáno z map: Pohltí ho řeka Tigris

20.11.2017 09:25 Hasankeyf (Turecko) - Tigris se vine mezi antickými ruinami a minarety tureckého městečka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama