Dvojice astronautů z ISS pracovala v otevřeném kosmu

Oběžná dráha - Američtí astronauti Randolph Bresnik a Joe Acaba vystoupili z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), aby vně orbitálního komplexu opravili některá zařízení a nainstalovali nová. Práci dvojice je lze živě sledovat na internetové televizi NASA TV.

Přidejte svůj názor

ISS (Mezinárodní vesmírná stanice)

Tento měsíc je to poslední ze tří výstupů, které americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) naplánoval. Bresnik se na povrch orbitálního komplexu vypravil popáté, Acaba potřetí. Celkově jde o 205. výstup členů posádek ISS do otevřeného kosmu.

Bresnik a Acaba vymění osvětlení kamery na koncovi staniční robotické paže Canadarm2, nainstalují kameru pro vysoké rozlišení na stometrovém nosníku komplexu a vymění pojistky na nákladní plošině robotického manipulátoru Dexter.

Na ISS v současné době pobývá šestičlenná posádka, kterou vedle dvou zmíněných Američanů tvoří ještě další Američan Mark Vande Hei, dvojice ruských kosmonautů Alexandr Misurkin a Sergej Rjazanskij a jejich italský kolega Paolo Nespoli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exodus 1947? Loď, za kterou Británii odsoudil celý svět

23.02.2018 15:29 Exodus 1947 byla loď, která měla po válce jediný cíl. Přepravit ilegální židovské emigranty z…

Auta v roce 2030? Řidičáky nebudou zapotřebí. Expert nastínil budoucnost…

23.02.2018 13:35 Aktualizováno Praha - Jaká bude budoucnost automobilového průmyslu? Současný trend napovídá, že nás čeká plně…

Válka, která neměla vítěze? Ve střetu z roku 1956 dodnes není jasno

22.02.2018 15:04 Aktualizováno O to, kdo vlastně vyhrál ve válce o Suezský průplav v roce 1956, se vedou spory. Vítězem se cítí…

Rozpoutá umělá inteligence peklo? Teroristou může být i úklidový robot

22.02.2018 13:27 Londýn - V příštích deseti letech by mohla zvyšující se efektivnost umělé inteligence posílit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama