Zázračná zbraň Číňanů. Nikdo se před ní neschová

Peking - Lidská technologie postupuje mílovými kroky vpřed. A dvojnásob to platí o bezpečnostní sféře. V Číně teď přišly s novinkou, díky níž bude jejich policie mnohem efektivnější. O novince informoval server news.com.au.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Čínská policie

Čínští policisté ve velkém dostanou speciální brýle. V těch je umístěna mikrokamera která snímá vše, na co policista pohlédne. Ke všemu budou mít schopnost rozpoznávat obličeje. A to i v přeplněných prostorách jako je metro nebo nákupní centra. V momentě, kdy policista pohlédne do davu lidí, brýle nasnímají konkrétní obličeje a odešlou je do databáze, která vyhodnotí, zda se mezi lidmi nepohybuje například hledaná osoba.

Podle čínských zdrojů již byly brýle dokonce úspěšně otestovány v praxi. Čtyři policisté jimi byli vybaveni během oslav čínského nového roku. Podle oficiálních údajů bylo díky těmto brýlím zatčeno sedm lidí a další šestadvacet bylo vyslechnuto pro podezření, že by mohli cestovat pod falešnou identitou. A to za pouhých pět dnů používání.

Brýle totiž dokáží vyhodnotit deset tisíc tváří během zlomku sekundy. Číňané tvrdí, že tento vynález posouvá efektivitu jejich policie na úplně jinou úroveň. Představitelé policie si pochvalují, že jejich lidé teď mohou bleskově zareagovat na každého podezřelého. Využití brýlí zapadá do čínského bezpečnostního konceptu. Země má nejvíce bezpečnostních kamer na světě. O svých občanech také sbírá obrovské množství biometrických dat. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kde je Muskova Tesla? Od Země se neustále vzdaluje. Podle vědců z ní zbude…

19.02.2018 14:35 Praha - Tesla Roadster, kterou vyslal Elon Musk do vesmíru za pomoci rakety Heavy Falcon, vzbuzuje…

Jak se hledají mimozemšťané? Tato speciální zařízení jsou velká jako město

19.02.2018 09:26 Lidé dodnes neví, jestli jsou ve vesmíru sami. Rozhodně ale nelení a snaží se prakticky bez ustání…

Revoluce v řízení auta? Vědci se snaží překonat základní problém

18.02.2018 14:04 Aktualizováno Cesta za plně automatizovaným automobilem bude ještě daleká. Inženýři z celého světa se nyní snaží…

Smrt si nevybírá: Zkáza lodi Arménia naplno ukázala krutost nacistů

17.02.2018 11:08 Aktualizováno Válka je nemilosrdná a smrt si nevybírá. Na vlastní kůži to před více než 75 lety poznali cestující…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama