Kde je Muskova Tesla? Od Země se neustále vzdaluje. Podle vědců z ní zbude kostra

Praha - Tesla Roadster, kterou vyslal Elon Musk do vesmíru za pomoci rakety Heavy Falcon, vzbuzuje u fanoušků vědy a techniky velký zájem. Nadšenci se dokonce mohou podívat, jak daleko se auto od Země nachází a jakou rychlostí se od ní vzdaluje.

Přidejte svůj názor

Falcon Heavy

Před necelými dvěma týdny překonala raketa Heavy Falcon společnosti Space X hranici vesmíru, došlo k odhození aerodynamického krytu a do kosmu se dostal elektromobil Tesla Roadster amerického miliardáře Elona Muska. Automobil se však nezastavil a dál pluje vesmírem. Na webových stránkách www.whereisroadster.com můžou dokonce nadšenci sledovat, jak daleko od Země se Muskovo vozidlo nachází. 

Podle serveru je od Země daleko více jak tři milióny a sedm set tisíc kilometrů a pohybuje se průměrně tři kilometry za sekundu, což představuje  téměř jedenáct tisíc kilometrů za hodinu. Auto by s největší pravděpodobností mělo doletět až do pásů asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Vozidlo je však lehké, proto můžou jeho dráhu ovlivnit jakákoli kosmická tělesa.

Co se týká srážky se zemí, pak je podle studie, na které se podílel i český astronom David Vokrouhlický z Univerzity Karlovy, šestiprocentní pravděpodobnost, že by se mohlo vozidlo s naší planetou během jednoho milionu let srazit. Podle chemika Williama Carrolla z americké univerzity v Indianě, je nepravděpodobné, že elektromobil cestu vesmírem přežije. Například lak, pneumatiky a plastové a kožené části nevydrží ve vesmíru více jak rok. Podle Carrolla zbude z auta jen kovová kostra.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 22:03 Aktualizováno Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Počet kyber útoků na finanční firmy se za pět let ztrojnásobil

16.03.2018 11:35 Praha - Ve finančních službách se za posledních pět let celosvětově ztrojnásobil počet…

Z dnešních tanků budou ořezávátka? Za pár let budeme bojovat těmito…

15.03.2018 09:33 Po bojišti se řítí automatické tanky bez posádky, nad hlavou jim křižují oblohu laserové stíhací…

Tihle lidé zkusili žít bez mobilu a internetu. Neuvěříte, jak se mají dnes

14.03.2018 16:31 Na mobilních technologiích jsme závislí. Těžko dnes ve vyspělých zemích najdete někoho, kdo by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama