Apple dnes představil očekávanou třetí generaci iPhonu

Třetí generace iPhonu se jmenuje 3GS a místo převratných novinek přináší postupnou evoluci osvědčených řešení. Konečně se dočkáme lepšího foťáku a podpory MMS.

Přidejte svůj názor

Tajemné písmeno S na konci značí Speed, což v angličině znamená rychlost. iPhone 3GS má svého staršího bratříčka překonat především v rychlosti, systém se má hýbat až dvojnásobnou rychlostí oproti současnému.

Může za to vypiplaný software Mac OS X a pravděpodobně i hardwarová úprava. Vylepšená verze Mac OS bude za deset dolarů k dispozici majitelům iPodu Touch, zdarma jej budou moci nainstalovat uživatelé starších iPhonů.

Apple byl u svého iPhonu kritizován především za absenci některých funkcí, především šlo o zasílání MMS a natáčení videa. Inovovaný iPhone vše dorovnává tak, aby se Apple nemusel cítit ohrožen novinkami například od Palmu.

Nový iPhone od staršího asi nikdo na první pohled nerozezná, design je stejný a stejné zůstaly i rozměry.

Konečně pěkně fotí

Kritika, která se na iPhony snášela kvůli nekvalitnímu foťáku, by měla být taktéž odložena do pozadí. Foťák konečně ostří a bod ostření si dokonce může uživatel zvolit sám, stačí na náhledu dotykem na displej vybrat bod, na který se ostří.

K fotce se dá přiřadit GPS souřadnice místa, kde byla vyfocena. Ostatně GPS čip je stále součástí hardwaru telefonu. Čip se nezmění, software sice zatím také ne, ale již brzy bychom se mohli konečně dočkat - na trhu by se mohla objevit první turn-by-turn navigace, tedy klasická navigace říkající kam má řidič zatočit.

S foťákem se pojí i video. To je nyní možné natáčet v dostatečném rozlišení VGA a třiceti snímcích za sekundu.

Hurá, čeština

Pro nás je jistě velmi důležité, že iPhone konečně bude umět mluvit česky. A to doslova i do písmene - totiž jak v menu, tak při novém hlasovém ovládání. To lze využít například u hudby.

Z dalších inovací jmenujme vylepšené funkce pro slabozraké, tedy kontrastní bílé písmo na černém podkladu, nebo funkci lupy.

Apple iPhone 3GS je tak velmi důkladnou předělávkou současného iPhonu 3G. Zůstává výborný multidotykový displej s polohovým senzorem, což je kombinace prvků, která telefonu vynesla tolik příznivců.

Na český trh novinka dorazí 9. července. Cena zatím není známá, nicméně v USA se bude prodávat za 199 dolarů u 16 GB verze a o sto dolarů více bude stát model s dvojnásobnou pamětí. V prodeji zůstane i současný iPhone 3G - s pamětí 8GB za 99 dolarů. Všechny ceny jsou však dotované.

Témata: iphone
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Apple dnes představil očekávanou třetí generaci iPhonu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Antonov 225: Největší letadlo světa mělo převážet raketoplány, je jediné…

27.04.2017 22:03 Aktualizováno MAGAZÍN - Je teplý květen roku 2016 a na letišti v Praze se tísní desítky lidí. Neprobíhá ale žádná…

Vyznáte se v biblických číslech? Bůh skrz ně prozradil svůj plán

27.04.2017 22:03 Aktualizováno MAGAZÍN - Biblická čísla. Nejrůznější číslice, které se v Bibli nachází a často opakují údajně…

Kdy zemřeme? Rozhodnuto je už v den našeho narození

27.04.2017 22:02 Aktualizováno MAGAZÍN - Zdraví a zejména úmrtí člověka je závislé na mnoha faktorech. Pokud pomineme tragické…

Veřejné toalety: Které kabinky jsou nejčistší a kterým se vyhnout?

27.04.2017 10:54 Aktualizováno MAGAZÍN - Nikdo z nás to nedělá rád, ale když je potřeba, nedá se svítit. Veřejné toalety jsou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama