Česká republika patří v rámci mobilních služeb k nejdražším zemím

Praha - Podle průzkumu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) patří Česká republika v rámci mobilních služeb k nejdražším zemím světa. Útraty Čechů za totožné služby jsou dvakrát vyšší než v Rakousku a více než třikrát dražší než v Nizozemsku, píše ve svém středečním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Průzkum OECD proběhl v roce 2008 a zahrnoval roční náklady průměrného uživatele – 780 hovorů, 600 SMS zpráv a osm MMS zpráv.

Nejdražší zemí z hlediska mobilních služeb jsou Spojené státy. Druhou nejdražší zemí je Španělsko, třetí Kanada. Česká republika je v tomto žebříčku na čtvrtém místě. Naopak nejlevněji volají v Nizozemsku, ve Finsku a ve Švédsku.

Ve srovnání se sousedním Slovenskem, které v průzkumu OECD skončilo "na pátém místě", je také důležitý fakt, že při volání platí Slováci za provolané vteřiny a Češi za minuty. Většina operátorů v ČR totiž naúčtuje první minutu a až potom se začne hovor počítat třeba po třiceti vteřinách.

"Účtování po vteřinách má až na výjimky většina našich paušálů," říká mluvčí slovenského T-Mobilu Michal Korec. "Na Slovensku je to běžné už řadu let. Konkrétně my jej používáme asi od roku 2001," dodal Korec.

Česká republika ale spadá do škatulky "účtujeme po minutách", ale ani to není úplně přesné, neboť i na tuzemském trhu panují značné rozdíly. Třeba Vodafone u některých svých tarifů nabízí účtování po vteřinách, ovšem toto účtování začíná až po první provolané minutě. A s velice podobnou filozofií, tedy že první minuta je placená celá, pracují i?ostatní operátoři na trhu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda budoucnosti? Bojový exoskelet zastaví smrtící střely

20.05.2017 07:19 Americká armáda se již několik let snaží vyvinout ochranný bojový oblek, který by zvýšil šanci…

Automatické tanky nebo hypersonické ponorky? Zbraně, které mohou brzy…

19.05.2017 20:38 Aktualizováno Po bojišti se řítí automatické tanky bez posádky, nad hlavou jim křižují oblohu laserové stíhací…

Revoluce v kolonizaci vesmíru: Na Mars nás odveze kosmická archa

19.05.2017 11:12 Aktualizováno Americká vesmírná společnost SpaceX majitele Elona Muska se netají ambiciozním plánem dostat…

Bitvy ve vesmíru? Rusko a Čína vyvíjejí zbraně jak z Hvězdných válek

16.05.2017 12:11 Aktualizováno USA dominují vesmírnému prostoru a díky tomu jsou doposud nejmocnější zemí světa. Rusko a Čína si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama