Česká republika patří v rámci mobilních služeb k nejdražším zemím

Praha - Podle průzkumu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) patří Česká republika v rámci mobilních služeb k nejdražším zemím světa. Útraty Čechů za totožné služby jsou dvakrát vyšší než v Rakousku a více než třikrát dražší než v Nizozemsku, píše ve svém středečním vydání Deník.

Přidejte svůj názor

Průzkum OECD proběhl v roce 2008 a zahrnoval roční náklady průměrného uživatele – 780 hovorů, 600 SMS zpráv a osm MMS zpráv.

Nejdražší zemí z hlediska mobilních služeb jsou Spojené státy. Druhou nejdražší zemí je Španělsko, třetí Kanada. Česká republika je v tomto žebříčku na čtvrtém místě. Naopak nejlevněji volají v Nizozemsku, ve Finsku a ve Švédsku.

Ve srovnání se sousedním Slovenskem, které v průzkumu OECD skončilo "na pátém místě", je také důležitý fakt, že při volání platí Slováci za provolané vteřiny a Češi za minuty. Většina operátorů v ČR totiž naúčtuje první minutu a až potom se začne hovor počítat třeba po třiceti vteřinách.

"Účtování po vteřinách má až na výjimky většina našich paušálů," říká mluvčí slovenského T-Mobilu Michal Korec. "Na Slovensku je to běžné už řadu let. Konkrétně my jej používáme asi od roku 2001," dodal Korec.

Česká republika ale spadá do škatulky "účtujeme po minutách", ale ani to není úplně přesné, neboť i na tuzemském trhu panují značné rozdíly. Třeba Vodafone u některých svých tarifů nabízí účtování po vteřinách, ovšem toto účtování začíná až po první provolané minutě. A s velice podobnou filozofií, tedy že první minuta je placená celá, pracují i?ostatní operátoři na trhu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Austrálie založí vlastní agenturu pro vesmírný program

25.09.2017 09:50 Sydney - Austrálie je jedním z posledních rozvinutých států, které specializovanou agenturu pro…

Bojíte se špinavých toalet? Na těchto věcech, které používáme denně, je…

24.09.2017 13:30 Obáváte se špinavých toalet kvůli množství bakterií, které na nich mohou ulpět? Poté byste měli…

Ford používá při projektování karoserií holografické brýle

22.09.2017 09:01 Detroit - Holografické 3D brýle od Microsoftu umožňují designérům americké automobilky Ford Motor…

Lodě budoucnosti: Neznečišťují ovzduší a ovládat je budeme na dálku

20.09.2017 15:57 Lodní přeprava je nepostradelná pro globální obchod, přesto je její řízení nákladné a její provoz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama