Kanadský klaun odstartoval v ruské raketě do vesmíru

Bajkonur - Zakladatel Slunečního cirkusu Guy Laliberté vzlétl na palubě ruské rakety Sojuz do vesmíru. Stal se tak sedmým vesmírným turistou na světě, informuje ve středu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS)

Padesátiletý zakladatel kanadské zábavní společnosti Cirque du Soleil zaplatil více než 35 milionů dolarů (600 milionů korun), aby letěl s posádkou rakety na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).

Na palubu vesmírné lodi v kazašském Bajkonoru nastoupil s červeným klaunským nosem.

Laliberté je na palubě Sojuzu společně s ruským kosmonautem Maximem Surajevem a americkým astronautem Jeffreym Williamsem.

K ISS by měla raketa dorazit v pátek. Cílem jejího dvanáctidenního letu je přivézt na stanici zásoby a vědecké přístroje s pokusnými vzorky.

Laliberté má v plánu zapojit posádku ISS do představení, které bude vysíláno 9. října na internetu. Kanaďan chce tímto počinem upozornit světovou veřejnost na to, že většina občanů rozvojových států nemá přístup k pitné vodě, což má za následek šíření infekčních nemocí.

Laliberté začínal jako pouliční umělec a jeho nejlepší číslo bylo plivání ohně. Poté, co založil Sluneční cirkus, se propracoval ke jmění 2,5 miliardy dolarů.

Témata: vesmir
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda budoucnosti? Bojový exoskelet zastaví smrtící střely

20.05.2017 07:19 Americká armáda se již několik let snaží vyvinout ochranný bojový oblek, který by zvýšil šanci…

Automatické tanky nebo hypersonické ponorky? Zbraně, které mohou brzy…

19.05.2017 20:38 Aktualizováno Po bojišti se řítí automatické tanky bez posádky, nad hlavou jim křižují oblohu laserové stíhací…

Revoluce v kolonizaci vesmíru: Na Mars nás odveze kosmická archa

19.05.2017 11:12 Aktualizováno Americká vesmírná společnost SpaceX majitele Elona Muska se netají ambiciozním plánem dostat…

Bitvy ve vesmíru? Rusko a Čína vyvíjejí zbraně jak z Hvězdných válek

16.05.2017 12:11 Aktualizováno USA dominují vesmírnému prostoru a díky tomu jsou doposud nejmocnější zemí světa. Rusko a Čína si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama