Telefónica O2 a LG uvedou v novém roce na český trh telefon nabíjený sluncem

Praha - Výrobce mobilních telefonů LG Electronics a mobilní operátor O2 uvedou v prvních týdnech nového roku na český trh model GD 510. Přístroj bude disponovat zadním krytem PCB 100 s fotovoltaickými články, jako doplňkovým zdrojem nabíjení pro telefon, uvedl ve středu mluvčí O2 Martin Žabka.

Přidejte svůj názor

"Model telefonu s přezdívkou POP je jen o trochu větší než běžná kreditní karta, což z něj činí nejmenší mobilní přístroj s celodotykovou obrazovkou na trhu," popsal Žabka.

"Tento telefon je dalším výsledkem strategie LG pro ekologicky šetrné podnikání. Na jejím základě jsme za první pololetí letošního roku na globální úrovni snížili emise skleníkových plynů o více než dva miliony tun," uvedl Hendrik Meyer, ředitel divize mobilních telefonů v česko-slovenské pobočce LG Electronics.

Nový telefon má kromě solárního nabíjení i další šetrné vlastnosti: nabíječku se zvukovým upozorněním na dosaženou plnou kapacitu nabíjené baterie nebo barvy na bázi sóji použité pro potisku těla telefonu.

Mezi hlavní funkce patří například fotoaparát s rozlišením 3MPix, displej TFT WQVGA s úhlopříčkou tři palce nebo pokročilý přehrávač hudby (MP3, AAC atd.) a videa (například MPEG4). Telefon bude obsahovat i software pro uživatelsky jednoduchý přístup k sociálním sítím typu Facebook nebo Twitter.

Témata: mobily
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda budoucnosti? Bojový exoskelet zastaví smrtící střely

20.05.2017 07:19 Americká armáda se již několik let snaží vyvinout ochranný bojový oblek, který by zvýšil šanci…

Automatické tanky nebo hypersonické ponorky? Zbraně, které mohou brzy…

19.05.2017 20:38 Aktualizováno Po bojišti se řítí automatické tanky bez posádky, nad hlavou jim křižují oblohu laserové stíhací…

Revoluce v kolonizaci vesmíru: Na Mars nás odveze kosmická archa

19.05.2017 11:12 Aktualizováno Americká vesmírná společnost SpaceX majitele Elona Muska se netají ambiciozním plánem dostat…

Bitvy ve vesmíru? Rusko a Čína vyvíjejí zbraně jak z Hvězdných válek

16.05.2017 12:11 Aktualizováno USA dominují vesmírnému prostoru a díky tomu jsou doposud nejmocnější zemí světa. Rusko a Čína si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama