Telefónica O2 a LG uvedou v novém roce na český trh telefon nabíjený sluncem

Praha - Výrobce mobilních telefonů LG Electronics a mobilní operátor O2 uvedou v prvních týdnech nového roku na český trh model GD 510. Přístroj bude disponovat zadním krytem PCB 100 s fotovoltaickými články, jako doplňkovým zdrojem nabíjení pro telefon, uvedl ve středu mluvčí O2 Martin Žabka.

Přidejte svůj názor

"Model telefonu s přezdívkou POP je jen o trochu větší než běžná kreditní karta, což z něj činí nejmenší mobilní přístroj s celodotykovou obrazovkou na trhu," popsal Žabka.

"Tento telefon je dalším výsledkem strategie LG pro ekologicky šetrné podnikání. Na jejím základě jsme za první pololetí letošního roku na globální úrovni snížili emise skleníkových plynů o více než dva miliony tun," uvedl Hendrik Meyer, ředitel divize mobilních telefonů v česko-slovenské pobočce LG Electronics.

Nový telefon má kromě solárního nabíjení i další šetrné vlastnosti: nabíječku se zvukovým upozorněním na dosaženou plnou kapacitu nabíjené baterie nebo barvy na bázi sóji použité pro potisku těla telefonu.

Mezi hlavní funkce patří například fotoaparát s rozlišením 3MPix, displej TFT WQVGA s úhlopříčkou tři palce nebo pokročilý přehrávač hudby (MP3, AAC atd.) a videa (například MPEG4). Telefon bude obsahovat i software pro uživatelsky jednoduchý přístup k sociálním sítím typu Facebook nebo Twitter.

Témata: mobily
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší chyby Adolfa Hitlera? Kdyby se jich nedopustil, svět by dnes…

19.03.2018 18:49 Aktualizováno Když začala II. světová válka, nacistické Německo mělo veškeré výhody na své straně a mohlo svými…

Co vám o mikrovlnkách neřekli? Po tomhle si dvakrát rozmyslíte, jestli si…

19.03.2018 16:59 Škodí mikrovlnné trouby zdraví? Jejich zastánci i odpůrci se stále nedokáží shodnout, vědci ale…

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 22:03 Aktualizováno Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Počet kyber útoků na finanční firmy se za pět let ztrojnásobil

16.03.2018 11:35 Praha - Ve finančních službách se za posledních pět let celosvětově ztrojnásobil počet…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama