VIDEO: Raketoplán Discovery je opět na Zemi

Raketoplán Discovery dnes opět úspěšně dosedl na povrch planety Země, mise tedy byla úspěšná. Kosmonauti nainstalovali na ISS další sadu solárních panelů.

Přidejte svůj názor

Návrat raketoplánu je velmi závislý na počasí, proto kvůli nejistotě počasí na Floridě byl návrat oddálen a posádka Discovery absolvovala na oběžné dráze o jeden oblet navíc.

Discovery na vesmírnou stanici ISS donesl novou sadu solárních panelů, což znamená dost energie pro rozšíření posádky na dvojnásobek, šest mužů a žen.

Příští mise je naplánována pro raketoplán Atlantis, který poletí k Hubblově teleskopu.

Discovery se pomalu chystá do důchodu, čekají ho již jen dva lety. Zbývající dva raketoplány, Atlantis a Endeavour, mají před sebou ještě mise tři. Poté bude třeba čekat, až NASA dokončí vývoj následovníků těchto legendárních strojů.

Raketoplánů bylo vyrobeno šest, jeden (Enterprise) jen jako testovací, který se nikdy nepodíval do vesmíru, dva raketoplány havarovaly, v roce 1986 při startu explodoval Challenger, jako náhrada byl postaven Endeavour, v roce 2003 shořel při návratu raketoplán Columbia.

Témata: NASA | raketoplán
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda budoucnosti? Bojový exoskelet zastaví smrtící střely

20.05.2017 07:19 Americká armáda se již několik let snaží vyvinout ochranný bojový oblek, který by zvýšil šanci…

Automatické tanky nebo hypersonické ponorky? Zbraně, které mohou brzy…

19.05.2017 20:38 Aktualizováno Po bojišti se řítí automatické tanky bez posádky, nad hlavou jim křižují oblohu laserové stíhací…

Revoluce v kolonizaci vesmíru: Na Mars nás odveze kosmická archa

19.05.2017 11:12 Aktualizováno Americká vesmírná společnost SpaceX majitele Elona Muska se netají ambiciozním plánem dostat…

Bitvy ve vesmíru? Rusko a Čína vyvíjejí zbraně jak z Hvězdných válek

16.05.2017 12:11 Aktualizováno USA dominují vesmírnému prostoru a díky tomu jsou doposud nejmocnější zemí světa. Rusko a Čína si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama