Konec lenošení! Tyranský budík vás z postele vyžene natotata

Londýn – Pokud si ráno rádi pospíte, nechce se vám z postele a spoléháte na to, že jednoduše zamáčknete budík a je od toho „otravy“ klid, pak pro vás máme špatnou zprávu. Na světě je totiž chodící budík „Clocky“, píše Daily Mail.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na druhou stranu by ovšem toto chytré zařízení mohlo být spásou pro ty z nás, kteří ustavičně zaspávají a mají pak malér v práci či ve škole. Chodící budík totiž donutí svého majitele nakonec z postele vylézt. Jakmile se budík ráno spustí, seskočí z vašeho nočního stolku, vytáhne kolečka a začne si to štrádovat pěkně na druhý konec místnosti. Pochopitelně za stálého zvonění. Budík taky něco vydrží. Zvládne pád (skok) až z jednoho metru.

Budík vynalezl jeden z doktorandů, který měl problém se vstáváním a často chodil na přednášky pozdě. Ke svému objevu říká: „Robot Clocky nedá pokoj, nepřestane utíkat, dokud ho nechytnete a alarm nevypnete." Manažer prodeje k výrobku poznamenává: „Pokud budík necháte pobíhat po místnosti, nakonec si vždycky nějak najde cestu pod vaši postel. Clockyho musíte nejdříve vystopovat, abyste ho mohli vypnout."

Věcička vyjde v přepočtu na 1200 korun. Ale nebojte se, zase takový tyran to není. Jeden šlofík navíc vám poránu dopřeje a buzení můžete oddálit. Do akce se ovšem pustí hned při druhém pokusu. Pak už musíte z postele ven.

Témata: spánek | Roboti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj titánů: Kdo by vyhrál tankovou válku mezi Ruskem a Čínou?

21.03.2018 22:16 Aktualizováno Před padesáti lety se vztahy mezi tehdejším Sovětským svazem a Čínou vyhrotily, což v roce 1969…

Zuckerberg prolomil mlčení. Přiznal chyby a slíbil lepší ochranu dat…

21.03.2018 21:38 Washington - Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg dnes připustil, že společnost…

Na ISS míří Sojuz s českou stopou. Nese obrázky z Terezína

21.03.2018 19:49 Bajkonur - Z kosmodromu Bajkonur dnes odstartovala kosmická loď Sojuz s tříčlennou americko-ruskou…

Na ISS míří tříčlenná posádka, Američan veze předmět spojený s ČR

20.03.2018 09:45 Washington - Americký astronaut Andrew Feustel (52) s sebou na kosmickou cestu opět vezme předmět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama