Vědci objevili první náznak posmrtného života

Southampton – Vědci z univerzity v Southamptonu čtyři roky zkoumali osoby, které utrpěly srdeční zástavu. Během té doby prozkoumali více než 2000 lidí a zjistili, že 40% z nich dokázalo popsat svůj stav vědomí, když už byli klinicky po smrti. Informoval server telegraph.co.uk.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Ilustrační foto

Smrt je nevyhnutelný následek života, vědci jsou ale přesvědčeni, že při smrti můžeme nalézt světlo na konci tunelu. V dosud největší lékařské studii, která se zaměřuje na posmrtný život, se vědci snaží zjistit, jestli po smrti dokáže mozek vnímat.

Vědci celkem v patnácti nemocnicích v USA, Velké Británii a Rakousku zkoumali osoby, které utrpěly srdeční zástavu. Jeden muž, který byl po dobu tří minut klinicky po smrti, dokonce dokázal detailně popsat činnost lékařů, kteří ho oživovali.

Celkově zkoumali 2060 kardiaků, z nichž 330 přežilo. Třicet devět procent uvedlo, že zažili nějaký pocit vědomí, když je resuscitovali.

Ačkoli mnoho lidí si nevzpomínalo na specifické podrobnosti, někteří uvedli, že měli pocit neobvyklého klidu, jiným se prý zase zrychlil nebo zpomalil čas.

Také viděli jasné světlo, zlatý blesk nebo zářící slunce. Ostatní zase líčili pocit strachu, utonutí nebo tažení přes hlubokou vodu. Třináct procent lidí cítilo, jak se oddělili od svého těla.

Témata: život | Slunce | Lidé
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vědci objevili první náznak posmrtného života

Vstupte do diskuze (49)

Doporučujeme

Odborníci varují: Stres může vyvolat ztrátu paměti

28.04.2017 08:41 MAGAZÍN - Mnoho lidí po celém světě trpí téměř denně nepřetržitým stresem. Ten má prokazatelně…

Vyznáte se v biblických číslech? Bůh skrz ně prozradil svůj plán

28.04.2017 08:35 MAGAZÍN - Biblická čísla. Nejrůznější číslice, které se v Bibli nachází a často opakují údajně…

Antonov 225: Největší letadlo světa mělo převážet raketoplány, je jediné…

27.04.2017 22:03 Aktualizováno MAGAZÍN - Je teplý květen roku 2016 a na letišti v Praze se tísní desítky lidí. Neprobíhá ale žádná…

Kdy zemřeme? Rozhodnuto je už v den našeho narození

27.04.2017 22:02 Aktualizováno MAGAZÍN - Zdraví a zejména úmrtí člověka je závislé na mnoha faktorech. Pokud pomineme tragické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama