Konec pedofilů? Švédové vyvíjí nový lék

Stockholm – Vědci varují, že sexuální fantazie o dětech a nezletilých mezi dospělými celkem běžné, ale většina z nich je ignoruje, nebo by se podle nich nezachoval. Server Voice of America nyní upozornil, že se tým švédských vědců snaží vyvinout lék, který by dopady pedofilie zmírnil.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační fotografie

Stefan Arver z Centra andrologie a sexuální medicíny uvádí, že jde odhadem až o 5 % dospělé populace. Jak server vysvětluje, v některých případech pedofilie byla použita mechanická nebo chemická kastrace, ale tato metoda má velkou řadu odpůrců.

Vědci ze švédského Institutu Karolinska, který patří mezi největší evropské lékařské univerzity, nyní testují účinky léku na rakovinu prostaty, u kterého doufají, že by mohl pomoci mužům, kteří mají sexuální představy o dětech, snížit nutkání se podle nich chovat.

Psychiatr Christoffer Rahm z Institutu vysvětluje, že cílem je vytvořit léčebný program pro muže trpící pedofilií, který by byl snesitelný a přijatelný a který by pomohl předejít zneužíváním dětí.

Institut proto nyní spolupracuje se švédskou tísňovou linkou, která pomáhá lidem s nechtěnou sexualitou. Dobrovolníci nyní podstupují tuto léčbu, která je podle vědců z předběžných výsledků velmi slibná.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejčastější nemoc současnosti? Chřipku i angínu válcuje myšitida

24.02.2018 22:04 Aktualizováno Název myšitida zní možná podivně, jde ale o nejčastější nemoc současné doby. Není to totiž nic…

Záhadná rýže: Proč se jí při špatné přípravě můžeme otrávit?

24.02.2018 19:00 Aktualizováno Rýži považujeme za prospěšnou a zdravou potravinu, která je lehce stravitelná, nezpůsobuje…

Sedm smrtelných hříchů. Znáte jejich původ?

24.02.2018 19:00 Aktualizováno Čas od času každý z nás zpytuje svědomí a pomyslí na to, že zhřešil, ať už z ušklebkem nebo s…

Komoří, maršálek, stolník, číšník. Jak vypadala středověká "vláda"?

24.02.2018 16:06 „V rozvržení královského dvora zaujímají přední postavení král a královna spolu s nejurozenějšími…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama