Máte rády vyholené muže a nebo přírodní? Módní trend se může krutě vymstít

Praha – Depilace dnes zdaleka není pouze doménou žen. Muži si upravují (nebo dokonce zcela holí) podpaží, záda či pubické ochlupení. Pokud ale jde o hrudník a nohy, mnohým se zdá, že to už je přespříliš. Lékařka upozorňuje, že ochlupení má svůj účel a jeho odstranění může přivodit zdravotní problémy.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Ilustrační foto

Obecně lze říci, že ženy mají rády, když si muž oholí záda, ramena a varlata. Ženám nevadí, když má muž chlupy v podpaží. Jednak to nebývá věc, které si všimne na první pohled, druhak by mohla mít pochyby o vaší mužnosti, jakmile zahlédne vyholené podpaží. To ale neznamená, že by muži měli mít v podpaží neupravenou zpocenou „džungli“. Ochlupení proto zkracujte a používejte antiperspirant, který zabraňuje pocení. Deodorant pach pouze překrývá a výsledkem může být odpudivá kombinace odérů.

Pubické ochlupení nad penisem by mělo být dle bázoru většiny žen pouze upravené. Pokud chce muž partnerku překvapit a oholí si genitálie úplně, je velká pravděpodobnost, že u ní vyvolá záchvat smíchu, což není ideální předehra. Někteří muži mají potřebu si pubickou oblast komplet vyholovat, aby se penis jevil větší. Nezapomínejte ale, že o tomto triku je už informovaná i vaše partnerka, takže ji jen těžko oslníte. Akorát dáte najevo nízké sebevědomí.

Když si muž holí ruce a nohy, zcela se tím u drtivé většiny žen znemožní. „To se dá tolerovat jen u závodních plavců,“ napsala jedna z uživatelek internetu. „Ruce a nohy si holí basketbalisté a všichni vidíme, jak hrozně to vypadá,“ přidala se další.

A jak je to s hrudníkem? Debatu rozvířil irský herec Aidan Turner, který se na některých fotkách chlubí zarostlým hrudníkem, ale v jednom ze svých filmů měl najednou ochlupení upravené. Proč to udělal, ptaly se ihned zástupy fanynek. „Chlap má být chlupatý. Miluji, když prsty jezdím po jeho zarostlém hrudníků,“ napsala fanynka. „Mluv za sebe! Muž má být bez jediného chloupku, aby vynikla jeho postava,“ oponuje jiná žena v diskuzi na menprovement.com.

Psali jsme:  

„Toto téma rozděluje, protože jde o věc osobního vkusu. Někomu se prostě chlupatý hrudník líbí, jinému nikoli,“ vysvětluje pro britský list The Telegraph stylista Lee Kynaston. Když se muž kompletně oholí, krom podrážděné pokožky (hlavně v zimních měsících, kdy je obecně více vysušená) ho čeká delší nepříjemné období svědění, jak chloupky opět rostou. „Jestliže muž navštěvuje fitko a chce se pak pochlubit vyrýsovanými svaly, je samozřejmě nesmysl, aby je schovával pod hustý porost. V tomto případě by měl ochlupení zkrátit. Docílí tak kompromisu, “ radí Kynaston. Naopak pokud muži na figuře až tak nezáleží, může hrudník klidně nechat tak, jak mu ho příroda stvořila.

Holení těla ale zdaleka není pouze záležitostí módy a vkusu. Někteří lékaři varují před riziky. „Odstraňování pubického ochlupení dráždí pokožku a způsobuje mikroskopické ranky. Když to spojíte s teplým a vlhkým prostředím v oblasti genitálií, vznikne živná půda pro bakterie, hlavně streptokoky a stafylokoky. Nezřídka musíme ošetřovat zanícené papuly kolem pohlavních orgánů,“ říká Emily Gibsonová na webu alternet.com.

„Už jsem jako následek častého vyholování viděla celulitidu i na šourku a penisu,“ dodala s tím, že pubické ochlupení má svůj účel. Poskytuje ochranu proti nežádoucímu tření pokožky a patogenům zvnějšku.Navíc jsou známkou toho, že pohlavní hormony fungují tak, jak mají.“Obsese holením vyhovuje kosmetickým firmám. Rozjely byznys obřích rozměrů,“ uzavřela lékařka.

Témata: Muži | zdraví
Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První lidé přišli do Austrálie dříve, než se usuzovalo. Ještě tehdy žili…

20.07.2017 12:01 Canberra - Podle nové studie Queenslandské univerzity přišli první lidé na sever Austrálie někdy…

Ježíš skutečně existoval? Vědci objasnili záhadu Turínského plátna, jsou…

19.07.2017 22:21 Aktualizováno Křesťanská víra je pro vědce plná záhad. Nejen, že popírá evoluční teorii, ale zobrazuje i takové…

Vědci zmapovali 12 tisíc starých stromů v jihomoravských luzích. Našli při…

18.07.2017 15:48 Unikátní mapu zelených veteránů a jejich ohrožených broučích obyvatel vytvořili entomologové z…

Kručí vám v břiše? Hlad nemusíte mít jen z nedostatku jídla

18.07.2017 12:34 Známe to všichni. Najíme se a za pár minut máme hlad znovu. Kvůli váze nechceme jíst několikrát po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama