Co znamenají biblická čísla? Nejsou náhodná, mají svůj význam

MAGAZÍN - Biblická čísla. Nejrůznější číslice, které se v Bibli nachází a často opakují údajně nejsou náhodná, ale mají svůj význam. Bůh jimi prý chtěl něco sdělit a podrobným studiem jsme schopní odhalit co. Tvrdí to kazatel a spisovatel Edward F. Vallowe ve své knize Biblická matematika.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Biblická symbolika má dodnes své nezastupitelné místo v řadě oborů

1 – Číslo jedna má znamenat jednotu a zároveň prvenství křesťanství jako celého náboženství. Zároveň také jednotu mezi Bohem a Ježíšem. V Bibli se objevuje v podobě knih, které mají pouze jednu kapitolu (například Jan 2 a 3) a také slova, která se v celé Bibli objeví pouze jednou (např. slovo věčnost).

2 – Číslo dvě znamená jednotu i rozdělení, potvrzení faktů svědkem a také je to symbol manželství. Dále je to dělení Bible na Starý a Nový zákon. Dále to je znamení Adama (který jako první zhřešil) a Ježíše (který jeho hříchy napravil).

3 – Číslo tři znamená úplnost, ačkoliv o něco slabší než číslo sedm. Podle Vallowa je to první z tzv. duševně perfektních číslic (3, 7, 10, 12). Významné trojice z Bible jsou například Abel, Enoch, Noah nebo Abraham, Isaac a Jacob. Číslo tři je v Bibli použito celkem 467x a Nový zákon má 27 knih, což je 3x3x3 a má to tím potvrzoval sílu čísla.

4 – Číslo čtyři je symbolem pro stvoření, protože až ve čtvrtém dní tvořícího týdne vznikl materiální svět a celestiální objekty jako je slunce, měsíc a hvězdy. Jedna z nejvýznamnějších žen Bible, Eva, byla zmíněna přesně čtyřikrát.

5 – Číslo pět je symbolem pro Boží milost a objevuje se v Bibli celkem 318x. Deset přikázání se ve skutečnosti skládá ze dvou pětic – jedna hovoří o vztahu k Bohu a druhá o vztazích mezi lidmi. Také existuje celkem pět knih Božího práva – Genesis, Exodus, Leviticus, Čísla a Deuteronomie. Těm se dohromady říká Pentateuch (penta znamená pět – pozn. red.)

6 – Číslo šest znamená lidskou slabost, zlo Satana, hřích a lidstvo obecně. Člověk měl být stvořený šestého dne a také má šest dní pracovat. Hebrejští otroci měli pracovat šest let a sedmého být propuštěni. Bible zmiňuje celkem šest zemětřesení a Ježíš byl v průběhu příběhu šestkrát obviněn z toho, že je posedlý démonem.

7 – Sedmička je další z tzv. duševně perfektních čísel a podle Vallowa je základem celého Božího písma. V knize se objevuje 860x. Značí úplnost a fyzickou i duševní dokonalost. V týdnu stvoření je celkem sedm dní a sedmý den je dnem odpočinku. V Bibli je sedm mužů, kteří jsou přímo označeni jako muži Boha – Mojžíš, David, Samuel, Elijáš, Shemaiah, Eliseus a Igdaliah.

10 – Další dokonalé číslo, deset, se v Bibli objevuje celkem 321x. Vallow tvrdí, že se skládá z čísel 4 a 6, tedy stvoření + člověk. To má dohromady dát zákon, odpovědnost a pořádek. Je deset přikázání a před potopou žilo 10 generací lidí.

12 – Dvanáctka je nejvyšší z dokonalých čísel a symbolizuje autoritu a sílu Boha. Existovalo dvanáct apoštolů, mužů, kteří měli nést Ježíšovo poselství.

13 – Číslo třináct znamená rebelii a bezvládí. Reprezentuje veškeré vlády vytvořené člověkem, které neuznávají Boha. Název nejdelší knihy v Bibli, Thessalonians, se skládá ze 13 písmen. Drak, což je symbol Satana a veškeré rebelie proti Bohu, se v knize Zjevení objevil přesně třináctkrát.

666 – Číslo složené ze tří šestek je symbolem nejhoršího zla a odkazuje k systému lidí, kteří jsou kompletně odděleni od Boha pod neustálým vlivem Ďábla. Vallow varuje, že by se lidé od takového systému měli distancovat, jinak společně s ním budou zničeni.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha jako terč číslo 61? Americký plán počítal s vyhlazením Česka

23.02.2018 22:18 Aktualizováno Malá země v srdci Evropy se do větších mezinárodních konfliktů většinou nezapojuje. I proto je…

Nejčastější nemoc současnosti? Chřipku i angínu válcuje myšitida

23.02.2018 22:18 Aktualizováno Název myšitida zní možná podivně, jde ale o nejčastější nemoc současné doby. Není to totiž nic…

Záhadná rýže: Proč se jí při špatné přípravě můžeme otrávit?

23.02.2018 22:13 Aktualizováno Rýži považujeme za prospěšnou a zdravou potravinu, která je lehce stravitelná, nezpůsobuje…

Tajemství legendární "brány smrti" odhaleno: Proč zemřeli všichni tvorové,…

23.02.2018 22:13 Aktualizováno Vědci konečně objevili důvod, proč starověké řecké místo zabilo všechny ty, kteří se k němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama