Stydíte se za své vlasy? Po novém výzkumu se jimi budete chlubit

Celá řada mužů se pokouší skrýt fakt, že jim padají vlasy. Plešku se pokoušejí skrýt rafinovaným účesem zvaným přehazovačka, jiní vsází na příčesky či různé pokrývky hlavy. Jak ale ukázal nový výzkum, měli by spíše přiznat barvu a svou holou hlavou se chlubit.

Přidejte svůj názor

Vypadávají vám vlasy?

Vědec Albert E. Mannes provedl na téma plešatosti u mužů hned tři navazující studie, do kterých se zapojilo 59 účastníků. Těm byly ukázány fotografie mužů s vlasy a následně i fotografie stejných mužů ovšem s digitálně oholenou hlavou.

Jak uvádí server Elite Leaders, v první studii byli muži s holou hlavou hodnoceni jako více dominantní než podobní muži s vlasy. Ve druhé pak těmto mužům byly digitálně oholeny vlasy – a respondenti tento jejich nový vzhled ohodnotili jako více dominantní ve srovnání s jejich „originálním“ vzhledem.

Třetí studie pak tyto závěry rozšířila o nefotografické podněty a ukázala, že lidé kterým přirozeně padají vlasy, mohou vylepšit to, jak je druzí vnímají, když si hlavu oholí.

Ze závěrů jasně vyplývá, že plešaté verze mužů byly vnímány účastníky jako dominantní, maskulinní a dokonce i vyšší a silnější, než tomu bylo ve skutečnosti. Účastníci výzkumu považovali plešaté muže o 2 až 3 centimetry vyšší.

Je tu však jedno velké ALE. Lysina, tedy hlava, která není úplně holohlavá, je u mužů naopak vnímána jako méně atraktivní a slabší. Mannes také poukazuje na výzkum, podle kterého jsou tyto rysy - zejména dominance, považována za ukazatel toho, jak je člověk úspěšný. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vznikla konspirační teorie o chemtrails? A co je na ní pravdy?

25.09.2017 19:33 Aktualizováno Píše se rok 1996 a letectvo Spojených států amerických vydává na tehdejší dobu pokrokovou zprávu.…

Velmi nebezpečné návyky? Lidé tráví více času na záchodě než při…

25.09.2017 14:18 Aktualizováno Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé…

Umírání: Jak vlastně vypadá a jak jej naše tělo a mysl vnímají?

25.09.2017 10:27 Smrt je nedílnou součástí života a zároveň tou nejméně oblíbenou a vítanou. Zatímco lidé ji vnímají…

Poskytnutí první pomoci: Kde jde o povinnost a co vám za její nesplnění…

25.09.2017 09:03 Praha - Značná část populace si prošla kurzem autoškoly a základy poskytování první pomoci by tedy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama