Stydíte se za své vlasy? Po novém výzkumu se jimi budete chlubit

Celá řada mužů se pokouší skrýt fakt, že jim padají vlasy. Plešku se pokoušejí skrýt rafinovaným účesem zvaným přehazovačka, jiní vsází na příčesky či různé pokrývky hlavy. Jak ale ukázal nový výzkum, měli by spíše přiznat barvu a svou holou hlavou se chlubit.

Přidejte svůj názor

Vypadávají vám vlasy?

Vědec Albert E. Mannes provedl na téma plešatosti u mužů hned tři navazující studie, do kterých se zapojilo 59 účastníků. Těm byly ukázány fotografie mužů s vlasy a následně i fotografie stejných mužů ovšem s digitálně oholenou hlavou.

Jak uvádí server Elite Leaders, v první studii byli muži s holou hlavou hodnoceni jako více dominantní než podobní muži s vlasy. Ve druhé pak těmto mužům byly digitálně oholeny vlasy – a respondenti tento jejich nový vzhled ohodnotili jako více dominantní ve srovnání s jejich „originálním“ vzhledem.

Třetí studie pak tyto závěry rozšířila o nefotografické podněty a ukázala, že lidé kterým přirozeně padají vlasy, mohou vylepšit to, jak je druzí vnímají, když si hlavu oholí.

Ze závěrů jasně vyplývá, že plešaté verze mužů byly vnímány účastníky jako dominantní, maskulinní a dokonce i vyšší a silnější, než tomu bylo ve skutečnosti. Účastníci výzkumu považovali plešaté muže o 2 až 3 centimetry vyšší.

Je tu však jedno velké ALE. Lysina, tedy hlava, která není úplně holohlavá, je u mužů naopak vnímána jako méně atraktivní a slabší. Mannes také poukazuje na výzkum, podle kterého jsou tyto rysy - zejména dominance, považována za ukazatel toho, jak je člověk úspěšný. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cesta k moderní anestezii byla dlouhá. Církvi se nelíbilo, že ženy nebudou…

23.05.2017 20:05 Aktualizováno Téměř každý z nás v průběhu života podstoupí nejméně jeden lékařský zákrok. Anestezie je sice byla…

Budoucnost kuřáků? Tabákové firmy vymyšlejí "zdravé" cigarety za miliony

22.05.2017 17:05 Mezi kuřáky i nekuřáky panuje řada mýtů týkajících se právě cigaret. Zatímco někteří tvrdí, že…

Kočky jsou skrytí zabijáci. Podle vědců by útočily i na lidi, kdyby byly…

22.05.2017 16:50 Kočky jsou malá chlupatá a roztomilá stvoření, která se promění v šelmu jen pokud spatří možnou…

Revoluce na obzoru: Nahradí zemní plyn "hořlavý led"? Vědci se obávají…

22.05.2017 10:49 Peking - Čínští a japonští odborníci mohou po právu slavit. Poprvé se jim podařilo vyzvednout z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama