Do Země dříve či později narazí asteroid. A následky budou podle vědců katastrofální

Asteroid může zasáhnout Zemi v každém okamžiku a my nebudeme mít žádný způsob, jak poznat, kdy to přijde, varuje přední astrofyzik. Jeho slova cituje server Belfast Telegraph.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Asteroid

Profesor Alan Fitzsimmons z Královské univerzity v Belfastu varuje, že není otázkou „jestli“, ale „kdy“ do Země narazí asteroid. Taková fatální kolize je podle jeho mínění jen otázkou času. Své varování astrofyzik pronesl v souvislosti se „Dnem asteroidu“, který se uskuteční příští pátek.

Profesor Fitzsimmons upozorňuje, že podobné neočekávané kolize v dnešním světě by snadno mohly zničit hlavní město, a větší asteroid by mohl být ještě nebezpečnější. „Astronomové nachází planetky denně a většina z nich je neškodná,“ uvedl.

„Je důležité vědět, že vědci a inženýři udělali velký pokrok v detekci blízkozemních asteroidů a pochopili hrozbu, kterou představují. Dosud bylo objeveno více než 1,800 potenciálně nebezpečných předmětů, ale existuje mnoho dalších čekajících na objevení,“ vysvětluje.

„Je stále pravděpodobné, že dojde k další Tunguské události, která by nás překvapila. A i když jsme schopni mnohem lépe objevovat větší asteroidy, není nám to nic platné, pokud nejsme připraveni s nimi něco dělat,“ dodal.

Expert tak odkazoval na tunguský meteorit, tunguskou katastrofu či tunguskou záhadu. Šlo o mimořádně silný výbuch, ke kterému došlo 30. června 1908 v prostoru centrální Sibiře, v dnešním Krasnojarském kraji. Událost je připisována výbuchu kosmického tělesa ve výšce asi 5 až 10 km nad zemským povrchem. Exploze byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 km² vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů. V oblasti exploze nebyl nikdy nalezen žádný odpovídající meteorit.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropským dětem hrozí velké problémy? Vědci posílají rodičům důležitou…

24.11.2017 21:51 Aktualizováno Sledování televize a sociálních sítí není pro naše zdraví příliš prospěšné. A u dětí to platí…

Omýváte před jídlem ovoce a zeleninu? Podle vědců to děláte špatně,…

24.11.2017 17:59 Aktualizováno Před konzumací ovoce nebo zeleniny potravinu většinou opláchneme pod studenou vodou. Mnozí z nás to…

Hlídáte si stravování? Do těla dostáváme ve velkém věci, o kterých ani…

24.11.2017 14:17 O kaloriích se toho už napsalo mnoho. Všichni víme, kolik jich obsahují různé potraviny a jak se…

Vědci zjistili, kdy jsou lidé nejsmutnější. V tento jeden den

24.11.2017 11:54 Každý den máme jinou náladu a nejvíce je to pozorovatelné na lidech, kteří jsou od přírody náladoví…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama