Zvládli by muži porod? Nový simulátor konečně poskytl dlouho hledanou odpověď

Říká se, že pokud by místo žen měli rodit muži, lidstvo by již dávno vyhynulo. Muži ale zároveň často tvrdí, že ženy prostě jen přehání a že i oni vydrží stejnou, ne-li větší bolest. Dva zástupci silnějšího pohlaví se proto rozhodli, že projdou testem a pomocí simulátoru bolesti dokáží, že „ženy vše přehání“. A jak to dopadlo?

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zvládli by muži porod?

Pro většinu žen na světě pravděpodobně neexistuje nic bolestivějšího než porod. Hodiny a hodiny na porodním sále jsou pro ně náročné fyzicky i psychicky. Muži, na druhé straně, mohou pouze mluvit o tom, jakou bolestí jejich partnerky musí projít, a mohou jim poskytnout pouze uklidňující slova útěchy.

Až dosud se věřilo, že muži nikdy nebudou moci zažít skutečnou agonii porodu. Objevila se však nová technologie, která umožňuje mužům podstoupit simulovanou verzi bolesti při porodu, a to díky elektrodám umístěným na břiše po dobu jedné hodiny.

Dva muži, kteří nevěřili, že bolest při porodu je pro ženy opravdu tak velká, se proto rozhodli, že test podstoupí. A jejich videem se teď baví celý svět. Jak shrnuje server The Independent, už v raném stádiu testu prosili o milost.

Labor Pain Simulation from Kensington on Vimeo.

„To je jen začátek? Připadá mi, jako by někdo vzal pilu a vyřízl mi břicho,“ tvrdil jeden z testovaných mužů. Když se bolest zvyšovala, jeden z nich také mluvil o tom, že bude zvracet – což se nakonec nestalo.

Oba muži nakonec upřimně svou zkušenost zhodnotili. „Nebylo to dobré, vlastně je to na houby, bylo to hrozné,“ přiznali. Ale jejich ženy to viděly jinak a celým pokusem se velmi dobře bavily.

Jeden z testovaných pak ještě poslal vzkaz své matce. „Mami, jestli je něco z toho, co jsem právě zažil, podobné tomu, co jsem ti udělal před všemi těmi lety, omlouvám se. Jsi jako superhrdina,“ uznal.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejzáhadnější město světa? Italské Acciaroli nedá vědcům spát, tomu, co se…

21.03.2018 08:32 Italská provincie Acciaroli není na první pohled ničím výjimečná. Pokud se ale podíváme na…

Co s vámi udělá rozchod? Vědci zkoumali naprosto zdravé lidi, tomu, co se…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Američtí vědci z Univerzity Wake Forest se zabývali netradiční studií. Zjišťovali, jaké mají…

Hawking nechal před smrtí zoufalým lidem velmi důležitou radu. Téměř nikdo…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Zesnulý britský vědec Stephen Hawking byl především celosvětově známý fyzik, který se zabýval…

Vědci zveřejnili drastický návod, jak se vyhnout rakovině. Ženám se moc…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Chcete se vyhnout riziku, že dříve či později onemocníte rakovinou? Podle vědců je tu jedna možnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama