Počítačové hry v práci? Vědci to doporučují

Cítíte se v práci ve stresu? Zkuste šéfovi navrhnout, že by vám měl dávat přestávky na hraní videoher. Pokud se bude bránit, řekněte mu, že to radí vědci. A vymýšlet si nebudete.

Přidejte svůj názor

PC hry v práci? Proč ne

Podle vědců je prý mnohem lepší zahrát si o pauze videohru, než kdybyste se odstřihli od technologie a zkoušeli klasické relaxační činnosti. Toto jim prý potvrzují výsledky jejich nové studie.

Věci využili úkol na počítači, který měl vyčerpat kognitivní schopnosti účastníků. Ti pak dostali pět minut na to, aby si odpočinuli. K odpočinku byli rozdělení do tří skupin. První skupinka seděla bez telefonu či počítače a odpočívala.

Druhá skupina se účastnila relaxační aktivity pod vedením odborníka. Zbytek účastníků si hrál videohru s názvem Sushi Cat. V průběhu experimentu vědci testovali jejich stresové hodnoty a celkovou náladu, měřili také jejich kognitivní výkony.

Podle výsledků studie se ti, kteří nehráli hru, cítili méně soustředění a kvůli tomu se také cítili ve stresu. Lidé, kteří relaxovali, se cítili méně ve stresu, než ti bez činnosti. Ovšem pouze ti, kteří hráli hru, se po přestávce cítili odpočinutí a lépe.

Michael Rupp, který se na pokusu podílel, serveru Independent sdělil: „Často se snažíme za den udělat co nejvíce práce, ale možná je efektivnější udělat si trochu času na odpočinek. Lidé by si měli vyhradit čas na zajímavou a příjemnou aktivitu, například videohru, aby se cítili lépe.“

A to je názor vědců. Možná v budoucnu přibude kromě pauzy na oběd ještě pravidelná přestávka na Candy Crush či jinou populární hru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak poznáte, že jste chytřejší než ostatní? Všimněte si těchto základních…

21.05.2018 10:53 Většina lidí si připadá chytrá a někteří více, než ostatní. Jak to ale skutečně poznáte? Jednou z…

Můžete během těhotenství otěhotnět znovu? Lékaři si mysleli, že to je…

21.05.2018 10:53 Aktualizováno Každý ví, že během těhotenství není možné otěhotnět znovu a mít v sobě tak dva zárodky života…

Vlak se stovkami mrtvých a vypíchnuté oči? Sudety byly v roce 1945 kruté…

21.05.2018 09:29 Aktualizováno Jaro 1945 bývá spojováno především s osvobozením. Často se vzpomíná i na násilí, ke kterému…

Mutace nesmrtelnosti? Na světě existuje malé množství lidí, kteří se…

20.05.2018 22:01 Aktualizováno Mnohé tato zpráva vědců překvapila, ale je tomu tak. Měně než 1% populace může skutečně být odolné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama