Počítačové hry v práci? Vědci to doporučují

Cítíte se v práci ve stresu? Zkuste šéfovi navrhnout, že by vám měl dávat přestávky na hraní videoher. Pokud se bude bránit, řekněte mu, že to radí vědci. A vymýšlet si nebudete.

Přidejte svůj názor

PC hry v práci? Proč ne

Podle vědců je prý mnohem lepší zahrát si o pauze videohru, než kdybyste se odstřihli od technologie a zkoušeli klasické relaxační činnosti. Toto jim prý potvrzují výsledky jejich nové studie.

Věci využili úkol na počítači, který měl vyčerpat kognitivní schopnosti účastníků. Ti pak dostali pět minut na to, aby si odpočinuli. K odpočinku byli rozdělení do tří skupin. První skupinka seděla bez telefonu či počítače a odpočívala.

Druhá skupina se účastnila relaxační aktivity pod vedením odborníka. Zbytek účastníků si hrál videohru s názvem Sushi Cat. V průběhu experimentu vědci testovali jejich stresové hodnoty a celkovou náladu, měřili také jejich kognitivní výkony.

Podle výsledků studie se ti, kteří nehráli hru, cítili méně soustředění a kvůli tomu se také cítili ve stresu. Lidé, kteří relaxovali, se cítili méně ve stresu, než ti bez činnosti. Ovšem pouze ti, kteří hráli hru, se po přestávce cítili odpočinutí a lépe.

Michael Rupp, který se na pokusu podílel, serveru Independent sdělil: „Často se snažíme za den udělat co nejvíce práce, ale možná je efektivnější udělat si trochu času na odpočinek. Lidé by si měli vyhradit čas na zajímavou a příjemnou aktivitu, například videohru, aby se cítili lépe.“

A to je názor vědců. Možná v budoucnu přibude kromě pauzy na oběd ještě pravidelná přestávka na Candy Crush či jinou populární hru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jezdíte rádi na kole? Ženy jsou z obliga, muži by toho podle vědců měli…

20.02.2018 18:03 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají…

Nejsou to jen papoušci. Která všechna zvířata umí mluvit?

20.02.2018 17:37 Aktualizováno To, že někteří papoušci umí napodobovat zvuky a dokonce i mluvit, dávno víme. Nejde ale o jediná…

Pravda o upírech. Opravdu můžou pít i lidskou krev?

20.02.2018 13:15 Praha – Vědci zřejmě přišli na to, proč je schopen upír obecný přežít na krvi ostatních savců. Na…

Nový smrtící trend? Lidé se doma pokoušejí provádět nebezpečnou…

20.02.2018 09:03 Na serveru YouTube se objevila videa, které mohou ohrozit zdraví lidí. Jde o návody, jak si v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama