Vědci vymýšlí tisíce nových léků. Životy mohou zachraňovat nové metody

Darmstadt - Nové terapie, léky a technologie mohou změnit životy pacientů, ale i snížit celkové výdaje na zdravotní péči. Imunoterapie znamenala v posledních letech průlom v léčbě rakoviny, u vzorku pacientů to vede ke slibným výsledkům. Vzhledem k tomu, že lékařská věda pokračuje v bádání na neprozkoumaným území, se na horizontů objevuje mnoho nových terapií.

Přidejte svůj názor

Léky, ilustrační foto

Celosvětově má farmaceutický průmysl v současnosti více než 7 000 léčivých přípravků ve výzkumu. Genetická terapie by mohla zjednodušit léčbu pacientů s hemofilií B a jednoho dne je vyléčí úplně. Léčba s pomocí CAR-T buněk může uzdravit určité typy leukémie a nové typy terapií slibují uspokojivé výsledky s Alzheimerovou nemocí.

"Biofarmaceutické léky zachraňují životy a umožňují pacientům vést dlouhodobě aktivní a produktivní život. Vytvářejí naději pro nemocné i společnost, zvláště tohle bychom měli mít na paměti, až se budeme pozastavovat na cenami léků," říká Stefan Oschmann, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Merck.

 

Mnoho Evropanů je hluboce znepokojeno náklady na léčivé přípravky, které jsou již dlouhou dobou terčem kritiky. Podle Oschmanna ale čísla ukazují na to, že díky lékům se podařilo ušetřit mnohem více peněz ve zdravotní péči.

"Potřebujeme spolupráci všech zúčastněných stran, abychom zajistili, že Evropané budou mít v budoucnosti přístup k nejlepším lékům," tvrdí Oschmann, který dále vysvětluje, že spíš než na ceny by se měla společnost dívat na to, zda má léčba viditelné výsledky a je trvale úspěšná.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky let bez vědeckého vysvětlení? Nejpodivnější otázky, na které nikdo…

26.09.2017 08:52 Každým dnem se stále více přibližujeme dalšímu poznání, které nám osvětluje, jak funguje vesmír, co…

Jak vznikla konspirační teorie o chemtrails? A co je na ní pravdy?

25.09.2017 19:33 Aktualizováno Píše se rok 1996 a letectvo Spojených států amerických vydává na tehdejší dobu pokrokovou zprávu.…

Velmi nebezpečné návyky? Lidé tráví více času na záchodě než při…

25.09.2017 14:18 Aktualizováno Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé…

Umírání: Jak vlastně vypadá a jak jej naše tělo a mysl vnímají?

25.09.2017 10:27 Smrt je nedílnou součástí života a zároveň tou nejméně oblíbenou a vítanou. Zatímco lidé ji vnímají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama