Už to není sci-fi. Žena se nechala zmrazit a doufá v oživení v budoucnosti

Kryogenika už není hudbou vzdálené budoucnosti ani příběhem z filmu či knihy. Nedávno se poprvé v Číně nechala zamrazit žena. Podle současné medicíny je už dávno po smrti, ale její manžel doufá, že pokročilá medicína v budoucích staletích jí dokáže vrátit mezi živé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Kryoprezervace

Žena jménem Zhan Wenlian z Číny zemřela ve věku 49 let na rakoviny plic. Mohla před sebou mít ještě několik desítek let, nemoc jí je však nekompromisně sebrala a už se s tím nedá nic dělat. Nebo ano? Tuhle otázku si položil manžel zesnulé a rozhodl se konat. A jeho žena byla zamražena.

On i jeho žena chtěli věnovat svá těla vědě, aby byli i po smrti nějak prospěšní společnosti. Společně se smrtícím onemocněním jeho ženy zvolili právě kryogeniku, která by jí jednoho dne v kombinaci s moderní medicínou mohla navrátit život.

Proceduru zaštítila Yinfeng Biological Group. Spočívala v tom, že zesnulou Wenlian ponořili do 2000 litrů tekutého dusíku. V budoucnu by pak měla být v pravý čas rozmražena a pokud možno také oživena. Jak je to možné, ptáte se? Vše je o správném načasování.

Tělo mrtvého musí být zmražené okamžitě poté, co přestane být srdce. Při prudkém ochlazení nesmí dojít k formování krystalků ledu, které by poničili buňky v lidské tkáni. Nechybí ani chemický koktejl z konzervantů jako jsou glycerol a propandiol. "Věřím v nové a moderní technologii, takže si myslím, že bude možné ji oživit," uvedl manžel zmražené ženy.

Celá myšlenka vychází z víry, že ačkoliv lidé zatím nedokázali zvrátit proces smrti, v budoucnu to třeba možné bude. Ať už v našem životě, nebo v generacích, které přijdou po nás. A zamražení dobrovolníkům umožní zjistit, zda se spletli, nebo ne. Zkazit se tím nic nedá.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dětem v Evropě hrozí velké problémy? Vědci varují rodiče a radí jim, jak…

25.11.2017 11:56 Sledování televize a sociálních sítí není pro naše zdraví příliš prospěšné. A u dětí to platí…

Jsou otisky prstů skutečně jedinečné? Sedm mýtů o lidském těle, kterým…

25.11.2017 11:03 Lidé mají tendenci sdílet falešné informace– a výjimkou nejsou ani informace o lidském těle. Dnes…

Skalpování? Většina indiánů ho neznala, krutá praktika je dílem Evropanů

25.11.2017 07:44 Za rozšiřováním předsudků a stereotypů stojí dezinformace, folklór a populární literatura. Mnoho…

Město ve tvaru letadla? Existuje, a dokonce je hlavní

25.11.2017 07:09 Jaké město se vám vybaví, když se řekne moderní architektura? Oscar Niemeyer by pro vás jistě měl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama