Už to není sci-fi. Žena se nechala zmrazit a doufá v oživení v budoucnosti

Kryogenika už není hudbou vzdálené budoucnosti ani příběhem z filmu či knihy. Nedávno se poprvé v Číně nechala zamrazit žena. Podle současné medicíny je už dávno po smrti, ale její manžel doufá, že pokročilá medicína v budoucích staletích jí dokáže vrátit mezi živé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Kryoprezervace

Žena jménem Zhan Wenlian z Číny zemřela ve věku 49 let na rakoviny plic. Mohla před sebou mít ještě několik desítek let, nemoc jí je však nekompromisně sebrala a už se s tím nedá nic dělat. Nebo ano? Tuhle otázku si položil manžel zesnulé a rozhodl se konat. A jeho žena byla zamražena.

On i jeho žena chtěli věnovat svá těla vědě, aby byli i po smrti nějak prospěšní společnosti. Společně se smrtícím onemocněním jeho ženy zvolili právě kryogeniku, která by jí jednoho dne v kombinaci s moderní medicínou mohla navrátit život.

Proceduru zaštítila Yinfeng Biological Group. Spočívala v tom, že zesnulou Wenlian ponořili do 2000 litrů tekutého dusíku. V budoucnu by pak měla být v pravý čas rozmražena a pokud možno také oživena. Jak je to možné, ptáte se? Vše je o správném načasování.

Tělo mrtvého musí být zmražené okamžitě poté, co přestane být srdce. Při prudkém ochlazení nesmí dojít k formování krystalků ledu, které by poničili buňky v lidské tkáni. Nechybí ani chemický koktejl z konzervantů jako jsou glycerol a propandiol. "Věřím v nové a moderní technologii, takže si myslím, že bude možné ji oživit," uvedl manžel zmražené ženy.

Celá myšlenka vychází z víry, že ačkoliv lidé zatím nedokázali zvrátit proces smrti, v budoucnu to třeba možné bude. Ať už v našem životě, nebo v generacích, které přijdou po nás. A zamražení dobrovolníkům umožní zjistit, zda se spletli, nebo ne. Zkazit se tím nic nedá.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky let bez vědeckého vysvětlení? Nejpodivnější otázky, na které nikdo…

26.09.2017 08:52 Každým dnem se stále více přibližujeme dalšímu poznání, které nám osvětluje, jak funguje vesmír, co…

Jak vznikla konspirační teorie o chemtrails? A co je na ní pravdy?

25.09.2017 19:33 Aktualizováno Píše se rok 1996 a letectvo Spojených států amerických vydává na tehdejší dobu pokrokovou zprávu.…

Velmi nebezpečné návyky? Lidé tráví více času na záchodě než při…

25.09.2017 14:18 Aktualizováno Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé…

Umírání: Jak vlastně vypadá a jak jej naše tělo a mysl vnímají?

25.09.2017 10:27 Smrt je nedílnou součástí života a zároveň tou nejméně oblíbenou a vítanou. Zatímco lidé ji vnímají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama