Mimozemská komunikace? Vědci právě zachytili 15 podivných signálů ze vzdálené galaxie

V brzkých ranních hodinách tuto sobotu zachytili vědci 15 signálů, které probleskly kolem naší planety. Pochází ze stejné galaxie, ze které jsme zachytili signál už v minulosti, ale nikdy ne v takovém množství a intenzitě. Kdo za prapodivným signálem stojí?

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

Ještě nikdy předtím se nepodařilo zachytit tolik signálů z vesmíru. Vědci sami jsou překvapení tím, že se jim podařilo zachytit celých 15 tzv. rychlých rádiových signálů. „Výbuchy signálu z tohoto zdroje ještě nikdy nebyly na takové frekvenci,“ uvedl ředitel organizace, která signály našla Andrew Siemion. Organizace se jmenuje Breakthrough Listen a zaměřuje se na hledání mimozemského života ve vesmíru.

Záznam čerstvě zachycených signálů

Takhle zachycené signály vypadají

A proč jsou vědci tak nadšení? Rychlé rádiové signály jsou totiž jeden z nejpodivnějších fenoménů našeho vesmíru. Během milisekund dokáží vygenerovat tolik energie, jako 500 našich Sluncí. I přesto toho však o nich víme extrémně málo.

Že by mimozemšťané?

Mimozemský původce je vždy jednou z variant. Je však také možný astronomický původ jevu. Jedna z hypotéz hovoří o vysoce magnetickém typu neutronové hvězdy, která by mohla rádiové signály vysílat. Tým z Harvardu však také přišel s teorií, že tyto "signály" jsou ve skutečnosti důsledkem využívání extrémně silného pohonu mimozemského vesmírného plavidla.

Už se podařilo určit i odkud signály pochází. Jejich počáteční destinace by měla být trpasličí galaxie známé pod názvem FRB121102, která se nachází zhruba 3 miliardy světelných let od Země. 

Proti snaze o mimozemskou komunikaci hovoří právě vzdálenost. Když impulzy opustily svou původní galaxii, na Zemi ještě ani nezačal vývoj nejjednoduššího mnohobuněčného života. Sluneční soustava byla tehdy stará pouhé dvě miliardy let. I proto bychom zřejmě nebyli nejzajímavějším cílem pro mimozemšťany.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dětem v Evropě hrozí velké problémy? Vědci varují rodiče a radí jim, jak…

25.11.2017 11:56 Sledování televize a sociálních sítí není pro naše zdraví příliš prospěšné. A u dětí to platí…

Jsou otisky prstů skutečně jedinečné? Sedm mýtů o lidském těle, kterým…

25.11.2017 11:03 Lidé mají tendenci sdílet falešné informace– a výjimkou nejsou ani informace o lidském těle. Dnes…

Skalpování? Většina indiánů ho neznala, krutá praktika je dílem Evropanů

25.11.2017 07:44 Za rozšiřováním předsudků a stereotypů stojí dezinformace, folklór a populární literatura. Mnoho…

Město ve tvaru letadla? Existuje, a dokonce je hlavní

25.11.2017 07:09 Jaké město se vám vybaví, když se řekne moderní architektura? Oscar Niemeyer by pro vás jistě měl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama