Mimozemská komunikace? Vědci právě zachytili 15 podivných signálů ze vzdálené galaxie

V brzkých ranních hodinách tuto sobotu zachytili vědci 15 signálů, které probleskly kolem naší planety. Pochází ze stejné galaxie, ze které jsme zachytili signál už v minulosti, ale nikdy ne v takovém množství a intenzitě. Kdo za prapodivným signálem stojí?

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

Ještě nikdy předtím se nepodařilo zachytit tolik signálů z vesmíru. Vědci sami jsou překvapení tím, že se jim podařilo zachytit celých 15 tzv. rychlých rádiových signálů. „Výbuchy signálu z tohoto zdroje ještě nikdy nebyly na takové frekvenci,“ uvedl ředitel organizace, která signály našla Andrew Siemion. Organizace se jmenuje Breakthrough Listen a zaměřuje se na hledání mimozemského života ve vesmíru.

Záznam čerstvě zachycených signálů

Takhle zachycené signály vypadají

A proč jsou vědci tak nadšení? Rychlé rádiové signály jsou totiž jeden z nejpodivnějších fenoménů našeho vesmíru. Během milisekund dokáží vygenerovat tolik energie, jako 500 našich Sluncí. I přesto toho však o nich víme extrémně málo.

Že by mimozemšťané?

Mimozemský původce je vždy jednou z variant. Je však také možný astronomický původ jevu. Jedna z hypotéz hovoří o vysoce magnetickém typu neutronové hvězdy, která by mohla rádiové signály vysílat. Tým z Harvardu však také přišel s teorií, že tyto "signály" jsou ve skutečnosti důsledkem využívání extrémně silného pohonu mimozemského vesmírného plavidla.

Už se podařilo určit i odkud signály pochází. Jejich počáteční destinace by měla být trpasličí galaxie známé pod názvem FRB121102, která se nachází zhruba 3 miliardy světelných let od Země. 

Proti snaze o mimozemskou komunikaci hovoří právě vzdálenost. Když impulzy opustily svou původní galaxii, na Zemi ještě ani nezačal vývoj nejjednoduššího mnohobuněčného života. Sluneční soustava byla tehdy stará pouhé dvě miliardy let. I proto bychom zřejmě nebyli nejzajímavějším cílem pro mimozemšťany.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejčastější nemoc současnosti? Chřipku i angínu válcuje myšitida

23.02.2018 08:31 Název myšitida zní možná podivně, jde ale o nejčastější nemoc současné doby. Není to totiž nic…

Kontroverzní transplantace: Proč nedokážeme pěstovat orgány ve zvířatech?

22.02.2018 17:05 Nedostatek dárců pro lidi, kteří nutně potřebují transplantaci některého orgánu, patří k hlavním…

Jurský park v Austrálii? Vědci chtějí oživit vyhynulého tvora

22.02.2018 15:47 Melbourne - Australští vědci se pokoušejí zrekonstruovat již vyhynulého vakovlka tasmánského neboli…

Země s terčem na těle? Na naši planetu se řítí stovky nebezpečných těles

22.02.2018 13:40 K naší planetě pomalu cestují stovky nebezpečných těles. Existuje okolo dvou tuctů hvězd, které…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama