Mimozemská komunikace? Vědci právě zachytili 15 podivných signálů ze vzdálené galaxie

V brzkých ranních hodinách tuto sobotu zachytili vědci 15 signálů, které probleskly kolem naší planety. Pochází ze stejné galaxie, ze které jsme zachytili signál už v minulosti, ale nikdy ne v takovém množství a intenzitě. Kdo za prapodivným signálem stojí?

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

Ještě nikdy předtím se nepodařilo zachytit tolik signálů z vesmíru. Vědci sami jsou překvapení tím, že se jim podařilo zachytit celých 15 tzv. rychlých rádiových signálů. „Výbuchy signálu z tohoto zdroje ještě nikdy nebyly na takové frekvenci,“ uvedl ředitel organizace, která signály našla Andrew Siemion. Organizace se jmenuje Breakthrough Listen a zaměřuje se na hledání mimozemského života ve vesmíru.

Záznam čerstvě zachycených signálů

Takhle zachycené signály vypadají

A proč jsou vědci tak nadšení? Rychlé rádiové signály jsou totiž jeden z nejpodivnějších fenoménů našeho vesmíru. Během milisekund dokáží vygenerovat tolik energie, jako 500 našich Sluncí. I přesto toho však o nich víme extrémně málo.

Že by mimozemšťané?

Mimozemský původce je vždy jednou z variant. Je však také možný astronomický původ jevu. Jedna z hypotéz hovoří o vysoce magnetickém typu neutronové hvězdy, která by mohla rádiové signály vysílat. Tým z Harvardu však také přišel s teorií, že tyto "signály" jsou ve skutečnosti důsledkem využívání extrémně silného pohonu mimozemského vesmírného plavidla.

Už se podařilo určit i odkud signály pochází. Jejich počáteční destinace by měla být trpasličí galaxie známé pod názvem FRB121102, která se nachází zhruba 3 miliardy světelných let od Země. 

Proti snaze o mimozemskou komunikaci hovoří právě vzdálenost. Když impulzy opustily svou původní galaxii, na Zemi ještě ani nezačal vývoj nejjednoduššího mnohobuněčného života. Sluneční soustava byla tehdy stará pouhé dvě miliardy let. I proto bychom zřejmě nebyli nejzajímavějším cílem pro mimozemšťany.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky let bez vědeckého vysvětlení? Nejpodivnější otázky, na které nikdo…

26.09.2017 08:52 Každým dnem se stále více přibližujeme dalšímu poznání, které nám osvětluje, jak funguje vesmír, co…

Jak vznikla konspirační teorie o chemtrails? A co je na ní pravdy?

25.09.2017 19:33 Aktualizováno Píše se rok 1996 a letectvo Spojených států amerických vydává na tehdejší dobu pokrokovou zprávu.…

Velmi nebezpečné návyky? Lidé tráví více času na záchodě než při…

25.09.2017 14:18 Aktualizováno Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé…

Umírání: Jak vlastně vypadá a jak jej naše tělo a mysl vnímají?

25.09.2017 10:27 Smrt je nedílnou součástí života a zároveň tou nejméně oblíbenou a vítanou. Zatímco lidé ji vnímají…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama