Vědci přišli s překvapivým receptem na dlouhověkost

Přestaňte se trápit, pokud patříte do skupiny single. Pokud už jste bez partnera nějakou dobu, nejspíš se vás okolí často ptá: Kdy už se konečně usadíte? Proč tak fajn muž/žena stále nikoho nemá? Podle vědců být single může být výhoda, máte mnohem více času na své koníčky. A jako bonus to přináší i zdravotní výhody včetně vysokého věku dožití.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Bez partnera strávítě mnohem více času s přáteli, ilustrační fotografie

Být bez partnera znamená méně povinností vůči ostatním lidem. Máte život pevně pod kontrolou, jdete ven, kdy se vám zachce, jdete na jídlo, když máte hlad. A taková dovolená když se to hodí vám, nemusíte se snažit skloubit volný čas s někým jiným. Americké statistiky udávají, že sigle mají lepší společenský život, protože věnují přátelům mnohem více času.

Podle vědců tráví nezadaní denně čistých 12 minut komunikací přes sociální sítě, zatímco pokud tvoříte s někým pár, pak máte jen 7,8 minut. Podle psycholožky Belly DePaulo to odporuje mýtu, že jsou single osamělí. „Tráví mnohem více času s přáteli, ať už na sociálních sítích, nebo při osobním setkání. Socializace a pocit, že patříte k nějaké širší skupině, je důležité pro duševní zdraví.

Podle lékařů mají nezadaní a nižší BMI, jsou štíhlejší a celkově zdravější. Častěji utrácí za své koníčky, nebo chodí sportovat, ale mnohem více se také vzdělávají. Často je nalezneme na hodinách výuky cizího jazyka nebo praktických dovedností. To celkově pomáhá redukovat stress a udrží člověka při duševní pohodě.

Vědci také zkoumali kvalitu sexuálního života. Nezadaní ho mají méně, ale nejnovější výzkumy naznačují, že pro zdraví je mnohem důležitější dostatek spánku, kterého mají single v průměru o čtvrthodinu déle než zadaní. Častěji utrácí svobodní peníze za sebe a udělají si radost nákupem, a také mívají méně dluhů. Podle vědců se stres výrazně podílí na mnoho nemocí, a single lidi svůj stres zvládají lépe.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minutu po minutě: Na Prahu dopadla jaderná bomba. Jak by vypadal…

21.04.2018 18:22 Aktualizováno Pro zhruba 350 tisíc obyvatel japonské Hirošimy byl 6. srpna 1945 krásný jasný den. Nálety druhé…

Každá pátá domácnost je neobyvatelná? Češi mají podle lékařů vážný problém…

21.04.2018 15:31 Většina lidí si to neuvědomuje, nepozná, nebo to vidět nechce. Průzkumy ale ukázaly, že každá pátá…

Lidská populace začala mutovat? Vědci z celého světa jsou na nohou

21.04.2018 11:40 Vědcům se po rozsáhlém studiu podařilo prokázat první mutaci lidského genu v souvislosti s…

Zničí lidstvo Arktidu? Za pár let možná bude muset, pokud chce zabránit…

21.04.2018 10:55 Lidstvo je závislé na ropě. Jen těžko totiž najdeme jinou surovinu, která by pro svět. Potřebujeme…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama