Nesmrtelnost máme téměř na dosah ruky, tvrdí populární vědec Brian Cox

Londýn - Lidstvo se žene za představou nesmrtelnosti od nepaměti. Ve středověku zde byli alchymisté pátrající po kameni mudrců, ve 20. století byla zase populární kryogenika a nyní zde máme firmy, které tvrdí, že pracují na přenosu lidského vědomí do počítačů a sítí, čímž se zbavíme fyzického těla.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Jak bude vypadat svět v roce 2045?

Zní to většinou jako sci-fi literatura, ale skutečně máme zde dnes vědce, kteří se problémem zcela vážně zabývají. Nedávno oživil téma i částicový fyzik Brian Cox, výzkumný pracovník Královské společnosti, který se proslavil televizními pořady, ve kterých se snažil zpopularizovat vědu a zájem o astronomii. V rozhovoru pro deník Sun oznámil, že skutečně věří tomu, že v blízké budoucnosti "nahrajeme" lidské vědomí do počítače.

Myšlenka je nesmírně populární mezi pracovníky z oblasti robotiky a umělé inteligence, ti svorně tvrdí, že nebude trvat dlouho, než nás technologie zcela "přechytračí". Jestliže budeme chtít být pořád schopni ovládat stroje, budeme muset být lepší než oni. V praxi to znamená spojení lidského mozku a techniky.

Vědci věří, že když člověk splyne se strojem, pak nejenže získá větší fyzickou sílu, náš vylepšený mozek by fungoval i lépe než počítač. A to znamená, že postupně překonáme lidské slabiny včetně nesmrtelnosti. Podle Coxe již v dnešní době existují spolehlivé teorie, jen je potřeba je uvést do praxe, abychom mohli možnosti lidského mozku testovat.

Brian Cox není ve svém přesvědčení sám, podobně uvažuje i Ray Kurzweil, ředitel inženýrství pro Google. V rozhovoru s novináři řekl, že se domnívá, že je lidstvo na dobré cestě k získání nesmrtelnosti. "Řekl bych, že jsme nyní tak v 80 procentech cesty," tvrdí Kurzweil. Jeho slova mají obzvlášť váhu, protože je světově znám jako muž, jehož předpovědi se setkávají s realitou v 86 procentech případů.

Kurzweil dokonce tvrdí, že už v roce 2045 získá lidstvo takovou technologii, která nám umožní nahrát naše vědomí do cloudu, a tím si zajistit nekonečný život.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co by se stalo, kdyby na Česko spadla atomová bomba? Následky by byly…

19.04.2018 22:07 Aktualizováno Pro zhruba 350 tisíc obyvatel japonské Hirošimy byl 6. srpna 1945 krásný jasný den. Nálety druhé…

Další proroctví Baby Vangy: Naplňuje se její krutá věštba už teď? Koho se…

19.04.2018 22:07 Aktualizováno Celý svět ji zná. Bulharka Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterová se proslavila jako věštkyně Baba…

Mohlo se Česko vyhnout komunismu? Možná stačila maličkost a dnes bychom…

19.04.2018 22:07 Aktualizováno Od roku 1921 působí v Česku komunistická strana. Plnou silou ale začala vládnout až v roce 1948 po…

I malý úder do hlavy velmi nebezpečný? Výrazně zvyšuje riziko vzniku…

19.04.2018 19:12 Aktualizováno Pouze jedno nepříliš vážné poranění na hlavě může radikálně zvýšit riziko vzniku Parkinsonovy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama