Nechutné zvyky, nebo nový trend? V pyžamu trávíme stále více času, nosíme ho i na nevhodná místa

Pyžamo je specifické oblečení, které je většinou z pohodlného materiálu, volné a prodyšné. Prostě pohodlné. Není se proto čemu divit, že v něm lidé často nejen spí, ale také tráví volné chvíle u televize, počítače nebo u knihy. Vědci se proto rozhodli zjistit, kolik času lidé v Británii v pyžamu vlastně stráví.

Přidejte svůj názor

Kolik času trávíme v pyžamu

Čtete si v pyžamu? Možná ho míváte na sobě, když si sednete do křesla a popíjíte šálek čaje. A možná ho dokonce nosíte, i když jdete do obchodu – a věřte že pokud tomu tak je, nejste jediní.

Nová studie totiž ukázala, jak často nosíme pyžamo, když nespíme. Podle průzkumu britského obchodního domu Liberty je dnes pyžamo zcela přijatelným denním oděvem - ať už doma, venku nebo na veřejnosti.

Přibližně 14 procent lidí se ve večerních hodinách ještě před večeří převlékne do pyžama. Asi 90 procent z 2 000 dotazovaných lidí připustilo, že nosí pyžamo, zatímco doma odpočívá. To asi tak překvapivé není. Zajímavé pak ale může být zjištění, že 13 procent žen považuje nakupování v pyžamu za dokonale přijatelné.

Snad více překvapující je podle The Independent zjištění, že jeden ze šesti Britů si obléká pyžamo do letadla (jestli jde o lety na dlouhé či krátké vzdálenosti, není ale ze studie jasné) a neuvěřitelná tři procenta z nás nosí pyžamo dokonce i v práci. 

Může to sice znít jako šokující informace, deník ale připomíná, že prádlo určené ke spaní je posledních pár let v módě jedním z trendů, v „pyžamu“ se na veřejnosti objevily například modelka, herečka a zpěvačka Cara Delevingneová, modelka a herečka Suki Waterhouseová, nebo popová hvězda Rihanna. Samozřejmě ale nešlo o bavlněné noční košile, ale o luxusní kousky od známých návrhářů.

I přesto vyvolalo téma nošení pyžama v supermarketech v minulosti zajímavou diskusi. Začátkem tohoto roku požádal jeden muž obchodní řetězec Tesco, aby zakázal zákazníkům nakupovat v pyžamech. Milovníci pyžam se naštvali poté, co obchod zveřejnil tuto zprávu na internetu a požádal manažery prodejen, aby nová pravidla prosazovali. Spolu s pokyny byla zveřejněna fotografie dvou žen, které nakupovaly v županech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zveřejnili drastický návod, jak se vyhnout rakovině. Ženám se moc…

19.03.2018 15:55 Chcete se vyhnout riziku, že dříve či později onemocníte rakovinou? Podle vědců je tu jedna možnost…

Koupete děti a umýváte jim ruce? Můžete jim způsobit vážné problémy,…

19.03.2018 13:55 Hygiena je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Koupeme se, umýváme si ruce a ani na chvíli…

Víte, co vše žije na vaší podlaze? Vědci to zjistili a bez rukavic se jí…

19.03.2018 12:46 Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po…

Jak poznáte, že někdo neříká pravdu? S těmito triky odhalíte každého lháře

19.03.2018 10:23 Muži lžou v průměru třikrát denně, zatímco ženy "pouze" dvakrát, tvrdí jeden britský výzkum…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama