Vědci vymysleli trik, jak ochránit děti před nemocemi. Může zachránit statisíce životů

Lidé jsou nemocemi ohroženi nejvíce těsně po narození. Nemají rozvinutý imunitní systém a jsou náchylní k celé řadě chorob. Vážné zdravotní komplikace jim tak může způsobit i obyčejná chřipka, proti ní ale vědci našli novou zbraň. A tu může mít v rukou jejich matka.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Děti, ilustrační fotgorafie

Běžnou chřipku si za svůj život prodělala většina lidí. Ačkoliv u zdravých dospělých lidí žádné vážné zdravotní riziko nepředstavuje, pro určité skupiny lidí může být velmi nebezpečná. Mezi ně patří i novorozenci. Podle nové studie by je ale mohlo ochránit očkování z těla matky. Informoval o tom server Voice of America.

Lidé se před chřipkou mohou chránit očkováním, to ale neplatí pro novorozené děti, které jsou na vakcinaci příliš malé. Děti, které se narodí během chřipkové sezóny, tak jsou během prvních šesti měsíců svého života v ohrožení.

Jak server podotýká, lékaři již nyní vakcinaci těhotným ženám doporučují, protože chřipka v těhotenství může vést k vážným komplikacím. Nyní ale k tomu lékaři mají další důvod – jak totiž zjistili vědci z Witwatersrandské univerzity v jihoafrickém Johannesburgu, ochranná funkce očkování se skrze placentu přenese i na novorozené dítě.

Díky tomu tak mohou být děti chráněné během prvních dvou měsíců života po narození. Úroveň ochrany je navíc podle provedeného výzkumu velmi vysoká.

Vědci proto zdůrazňují, že v tuto chvíli neexistuje žádný důvod, proč by lékaři neměli těhotným ženám očkování proti chřipce doporučit. Očkováni by pak preventivně měli podle nich být všichni lidé, kteří s novorozencem mají přijít do styku.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Recept na dlouhověkost odhalen? V životě budete potřebovat jen jednu věc

23.11.2017 22:49 Aktualizováno Šťastný a spokojený život. kdo by po něm netoužil? Nicméně příroda ne každému připravila stejný věk…

Používáte často tato slova? Podle vědců jste zřejmě až moc vystresovaní

23.11.2017 22:49 Aktualizováno To, že jste ve stresu, může ukázat nejen váš vzhled, ale i mluva. Podle odborníků totiž existují…

Jaká jsou naše poslední přání? Zdravotní sestry prolomily mlčení o lůžkách…

23.11.2017 09:59 Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v…

Pohádky škodí zdraví? Experti vyslali závažné varování

23.11.2017 08:58 Aktualizováno Pohádky neodmyslitelně patří k našemu dětství. V každém knihkupectví narazíme na hromadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama