Opravdu se plaváním hubne? Podle odborníků to rozhodně neplatí vždy

Plavání je nejen skvělým sportem pro ty, co hubnou, ale i pro všechny, kdo mají sedavé zaměstnání a často je bolí záda. Důležitá je ale pravidelnost a volba správného stylu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Plavání

Například u bolestí za krkem a v bederní páteři není dobré plavat prsa s hlavou vytaženou nad hladinu. Pokud plavete prsa a přitom se ještě bojíte, že si namočíte hlavu, přetěžujete jak bederní, tak krční část páteře.

Jestliže chcete plavat zdravě, musíte plavat styl prsa správně. Vyzkoušejte nejdřív znak. Je jednodušší. Když se vám pobyt v bazénu zalíbí, kupte si plavecké brýle a nacvičte si správnou techniku.

Začněte splýváním. Pohybujte dlaněmi od sebe do polohy rozpaženo a pokračujte obloukem k oblasti břicha, přes prsa a obličej, kde se dlaně zase dotknou. Snažte se „opřít" o vodu, abyste se nadnesli a mohli se nadýchnout vzduchu. Nohy se k tělu přitahují ve chvíli, kdy ruce jsou rozpaženy a začínají se blížit k obličeji. Výdech provádějte do vody v době, kdy jdou paže do vzpažení.

Plavání je vhodné skutečně pro každého. Procvičí celé tělo a zvyšuje kapacitu plic. Nezatěžuje klouby a riziko zranění je minimální. Plavání nabízí výbornou možnost pro posílení srdce, cév a kondice. Aby plavání přispělo k hubnutí, je třeba vydržet 40 minut - a to je náročné.

Na druhou stranu je třeba vyvrátit předsudek, že plavání podporuje ukládání tělesného tuku v podkoží, protože voda je studenější než tělo. To platí opravdu jen pro vrcholové a dálkové plavce, ne pro ty, kdo si jdou zaplavat dvakrát týdně.

Pokud nevydržíte plavat tak dlouho a přitom vám pohyb v bazénu vyhovuje, zkuste cvičení ve vodě. Pro velmi obézní lidi je to podle portálu Health často jediný sport, který mohou provozovat.

Plavání zvyšuje kondici, tvaruje postavu, posiluje zádové svalstvo a zvyšuje kapacitu plic. Během plavání se pravidelně střídá svalové napětí s relaxací, což pozitivně prospívá nejen pohybovému aparátu, ale také srdci, cévám a dýchací soustavě. Voda odlehčuje nosné klouby.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha jako terč číslo 61? Americký plán počítal s vyhlazením Česka

23.02.2018 22:18 Aktualizováno Malá země v srdci Evropy se do větších mezinárodních konfliktů většinou nezapojuje. I proto je…

Nejčastější nemoc současnosti? Chřipku i angínu válcuje myšitida

23.02.2018 22:18 Aktualizováno Název myšitida zní možná podivně, jde ale o nejčastější nemoc současné doby. Není to totiž nic…

Záhadná rýže: Proč se jí při špatné přípravě můžeme otrávit?

23.02.2018 22:13 Aktualizováno Rýži považujeme za prospěšnou a zdravou potravinu, která je lehce stravitelná, nezpůsobuje…

Tajemství legendární "brány smrti" odhaleno: Proč zemřeli všichni tvorové,…

23.02.2018 22:13 Aktualizováno Vědci konečně objevili důvod, proč starověké řecké místo zabilo všechny ty, kteří se k němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama