Ilumináti: Skutečná hrozba, nebo výmysl konspirátorů?

Nesmíte je vyhledávat na internetu, jinak si vás najdou. Cokoli se o nich dozvíte, vám může způsobit nebezpečí. Za prvé - sami si budou myslet, že jim jste na stopě, tudíž vás umlčí. A za druhé - pokud se o nich zmíníte partě kamarádů, přestanou vás brát vážně. Co jsou Ilumináti zač? Tady máte stručný přehled toho, co byste o nich měli vědět. A nebojte se - tyto informace vám újmu nepřinesou.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Konspirační teorie

Kdo jsou Ilumináti?

Jedná se o mocnou a děsivě střeženou organizaci, jejíž členové v pláštích tajně ovládají celý moderní svět. Toho bylo dosaženo hlavně díky vymývání mozků všech, kteří sledují média. Ano, média jsou ovládána jimi. Ovládají je právě teď.

A teď chvíli vážně - Ilumináti patří mezi jedny z nejrozšířenějších a nejvytrvalejších konspiračních teorií na světě. Vytrvalá je proto, že na rozdíl od teorií o falešném přistání na Měsíci, vraždy J.F.Kennedyho nebo 11. září není omezena místem a časem. Konspirátoři vidí Ilumináty a vším, co se dnes a denně děje. Teorie Iluminátů je navíc jen velmi těžko vyvratitelná.

Kdy se organizace zrodila?

Ilumináti existují již od počátku časů. Jejich symbol je vidět už na starověkých pyramidách. Vliv Iluminátů tu byl za doby života Ježíše Kriste a někteří s nich se dostali ze staré doby do moderní epochy lidstva. Například královna Alžběta II. je ve skutečnosti přestrojený ještěr (tzv. reptilián), který tu žil ještě před vznikem lidské rasy. No věřili byste tomu?

Pokud ne, máme pro vás i druhou verzi. Řád Iluminátů byl založen v Bavorsku 1. května 1776 Adamem Weishauptem. Ten chtěl původně vstoupit do řádu Svobodných zednářů, ale neměl prostředky na to, aby zaplatil vstupní poplatek. Ilumináti se pod jeho vedením rozrostli během několika let z pěti lidí na tisíce, avšak poté, co se dostal do čela Bavorska Karel Teodor Falcký, byly podobné spolky zakázány pod trestem smrti. Řád Iluminátů se tak rozpadl. Nebo ne?

Co Ilumináti chtějí?

Tady je odpověď jednoduchá - nejde jim o nic jiného, než o nastolení nového světového řádu. O nastolení společnosti, které budou vládnout autoritářské elity a nebude zde prostor pro národní státy. Je to tak, že ano?

Ale kdeže. Ve skutečnosti byli Ilumináti nešťastnou částí boje s nepravdivými zprávami. Ten začal v 60. letech minulého století. Novinář časopisu Playboy Robert Anton Wilson se tehdy rozhodl, že publikuje satirický text o Iluminátech. Myslel si, že se svět stává příliš autoritářským a chtěl přimět společnost, aby začala pochybovat o tom, zda to, co jim je prostřednictvím médií předkládáno, je pravda.

Spolu se spisovatelem Kerry Thornleym začali psát falešné dopisy o tajné organizaci Ilumináti. Poté napsali podobné množství dopisů, které teorii o Iluminátech vyvraceli. Oba muži doufali, že dopisy donutí lidi přemýšlet o jejich obsazích a v obecné rovině se začnou dívat na zprávy z médií skepticky. To se však nestalo. Místo toho byl každý uchvácen příběhem o Iluminátech natolik, že se tato konspirace rozšířila do celého světa.

Kdo patří k Iluminátům?

Ilumináti nejsou žádní obyčejní lidé. Patří sem celebrity, politici nebo sportovci. Jen pro představu - podle serveru Ranker.com sem patří zpěváci David Bowie, Eminem, Rihanna nebo Beyoncé, basketbalista LeBron James a mnoho světových politiků včetně sovětských vůdců Stalina a Gorbačova nebo amerických prezidentu George Bushe stařšího, Franklina Roosevelta a Baracka Obamy.

Pravda je taková, že nikdo přesvědčivě nedokázal, že by kdokoli z výše zmíněných měl spojitost s jakýmkoli tajným spolkem.

A kolik lidí této konspirační teorii věří? To je těžké odhadnout. Kromě Spojených států nebyl nikde na světě dělán průzkum na toto téma. Před čtyřmi lety uveřejnila americká agentura Public Policy Polling výsledky svého průzkumu. Podle něj věří v existenci Iluminátů 28% Američanů. To je tedy na zamyšlenou...

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč jsou Češi obézní? Lékaři si na to posvítili a zjistili velmi zajímavé…

24.03.2018 15:22 Lehce pracující člověk by měl denně sníst maximálně 48 gramů jednoduchých cukrů, průměrný obyvatel…

Evropská unie v 19. století? Češi přišli s unikátní myšlenkou, po návštěvě…

24.03.2018 12:49 Aktualizováno Myšlenka sjednocování slovanských národů byla v 19. století velmi populární a v Čechách se pojila s…

Místo Bohů? Teotihuacán byl největším městem Nového světa, přesto je…

24.03.2018 07:50 Největší a nejvlivnější město Střední Ameriky, tím bylo město Teotihuacán před téměř 1500 lety,…

Hrad Křivoklát byl dílem posledních Přemyslovců a znakem nové éry

24.03.2018 07:20 V 1. polovině 13. století se svět českého středověku změnil. Již na konci 12. století začal pomalu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama