Vědci zjistili, kdy jsou lidé nejsmutnější. V tento jeden den

Každý den máme jinou náladu a nejvíce je to pozorovatelné na lidech, kteří jsou od přírody náladoví. Na naši psychiku působí řada faktorů, které ovlivňují, jak se chováme a jak smýšlíme. V jeden den jsme ale mnohem nešťastnější, než jindy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Lidé jsou nejméně šťastní v pondělí. Zjistili to vědci z Vermontské univerzity ve Spojených státech za základě chování uživatelů na sociální síti twitter. O jejich objevu informoval server Quartz.

Pro řadu lidí je to vcelku pochopitelné. Pondělí je prvním dnem po víkendu, který dává tušit, že další víkend bude až za dlouho. Během týdne ale nálada uživatelů twitteru postupně roste a nejlepší je v sobotu.

Podle odborníků za tím ale stojí i další faktory, nejen povinnost jít do práce. Analýza naznačuje, že štěstí má od konce poslední hospodářské recese klesající trend a na tom mají podíl i vnější faktory, například ekonomický růst.

Vědci už dříve zjišťovaly, který kalendářní den je tím nejhorším v roce. Zvítězil 11. prosinec, ale není zcela jasné proč. Nepochybně souvisí v předvánočním stresem a je pravděpodobné, že právě ten vráží klín mezi partnery.

Souvislost může mít i s financemi. Nejeden pár se pohádá kvůli hodnotě dárku nebo kvůli výzdobě či způsobu, jakým budou partneři Vánoce trávit.

Na druhou stranu se nikomu nechce rozcházet během Vánoc, protože je možná tento termín tím posledním rizikovým. Z tabulky, kterou server zveřjenil, totiž vyplývá, že v dalších dnech míra rozchodů rapidně klesá. Během vánočních svátků je pak minimální.

Další nárust partnerských neshod vedoucích až k rozchodům zaznamenáváme až na jaře. V tomto případě ale nesousiví s Vánocemi. Na vině může být snaha o změnu života v souvislosti s jarní pohodovou atmosférou, ale i neshody týkající se dalších plánů v následujících měsících či letech.

Témata: Lidé | Vědci | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak poznáte, že jste chytřejší než ostatní? Všimněte si těchto základních…

21.05.2018 10:53 Většina lidí si připadá chytrá a někteří více, než ostatní. Jak to ale skutečně poznáte? Jednou z…

Můžete během těhotenství otěhotnět znovu? Lékaři si mysleli, že to je…

21.05.2018 10:53 Aktualizováno Každý ví, že během těhotenství není možné otěhotnět znovu a mít v sobě tak dva zárodky života…

Vlak se stovkami mrtvých a vypíchnuté oči? Sudety byly v roce 1945 kruté…

21.05.2018 09:29 Aktualizováno Jaro 1945 bývá spojováno především s osvobozením. Často se vzpomíná i na násilí, ke kterému…

Mutace nesmrtelnosti? Na světě existuje malé množství lidí, kteří se…

20.05.2018 22:01 Aktualizováno Mnohé tato zpráva vědců překvapila, ale je tomu tak. Měně než 1% populace může skutečně být odolné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama