Dětem v Evropě hrozí velké problémy? Vědci varují rodiče a radí jim, jak se mají zachovat

Sledování televize a sociálních sítí není pro naše zdraví příliš prospěšné. A u dětí to platí dvojnásob. Vědci objevili spojení mezi dlouhými obdobími, které tráví děti u obrazovek, a obezitou u dětí. Z nové studie cituje server The Independent.

Přidejte svůj názor 1 komentář

děti

Děti, které tráví delší dobu ve společnosti nejrůznějších moderních technologií, jsou náchylnější k obezitě, tvrdí nová studie. Skupina odborníků na zdraví dětí nalezla „silné spojení" mezi rostoucí úrovní dětské obezity a častým vystavením sociálním a jiným médiím.

Ve světle svých zjištění experti varují rodiče, aby podnikli kroky a omezili čas jejich dětí u sociálních sítí a dalších technologií na 90 minut. „Rodiče by měli omezit sledování televize a používání počítačů a podobných zařízení na maximálně 1,5 hodiny denně a to pouze v případě, že dítě je starší než čtyři roky," doporučuje vedoucí autor studie, doktor Adamos Hadjipanayis.

„Kromě toho by pediatři měli informovat rodiče o obecném riziku, které masmédia představují pro kognitivní a fyzický vývoj jejich dětí,“ dodává. Průměrné batole dnes tráví sledováním televize až hodinu denně. V době, kdy dítě dosáhne věku devíti let, ji sleduje více než sedm hodin denně. A většinu času svého času tráví používáním jiných forem digitálních médií, uvádí deník.

Tomu všemu je ale na druhé straně velmi těžké uniknout, protože 97 procent evropských domácností má alespoň jednu televizi a 72 procent má přístup k počítači, zjistila studie zveřejněná v časopise Acta Paediatrica. Vědci věří, že právě to přispívá k epidemii dětské obezity, která se v Evropě v posledních 25 letech rozšířila.

Zjistili také, že připojení k sociálním i jiným médiím pozdě v noci může výrazně narušit spánkové vzory mladých lidí, což následně může zvýšit riziko obezity. Kromě zákazu televize v dětských pokojích doporučují autoři studie rodičům, aby šli dětem příkladem a snížili používání médií a sociálních sítích, zvláště když tráví čas s dětmi.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdrcující zpráva pro milovníky jídla? Oblíbená pochoutka je podle vědců…

21.05.2018 22:26 Aktualizováno Smutná zpráva pro milovníky jídla. Vědci zjistili že oblíbená pochoutka všech gurmánů, slanina, má…

Hitler přežil válku v Argentině? Vědci konečně zjistili, jaká je skutečnost

21.05.2018 22:25 Aktualizováno Podle mnohých populárních teorií Adolf Hitler ve skutečnosti nespáchal sebevraždu, ale přežil…

DNA izolátor? Registr dárců krvetvorných buněk IKEM získal unikátní…

21.05.2018 18:50 Vstup do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM nebyl nikdy jednodušší a pohodlnější.…

Češi objevili dosud neregistrovaná jezera pod ledem Antarktidy

21.05.2018 18:27 Aktualizováno Rozborem nejnovějších gravitačních dat z družic (zejména GOCE) a topografických dat z radarů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama