Objevili jsme UFO? Vědci ve vesmíru možná našli kosmickou loď mimozemšťanů

Astronomové mohou být podle všeho na stopě kolosálního objevu. První mezihvězdný asteroid, který proletěl sluneční soustavou, by ve skutečnosti mohl být kosmickou lodí. Těleso bylo objeveno na konci října a přesně o měsíc později se dostalo jako první pozorovaná mezihvězdná hmota na území sluneční soustavy. NASA ostatně na čtvrtek chystá mimořádnou tiskovou konferenci a je možné, že má s tímto objevem spojitost.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Oumuamua

První mezihvězdný asteroid byl objeven teprve 21. října na havajské observatoři pomocí dalekohledů Pan-STARRS, ale už teď se o něm vedou veliké spekulace. Těleso, které svým tvarem připomíná cigaretu, dostalo název Oumuamua, což v havajštině znamená "první vyslanec přišedší z velké dálky".

Jedná se nejspíš o planetku dlouhou 400 metrů, její šířka je desetinásobně menší. S takovým rozdílem mezi délkou a šířkou se astronomové dosud ještě nesetkali. Objekt má načervenalý odstín, to je podle vědců o objektů vně sluneční soustavy poměrně běžné. Zprávu přinesl britský deník Daily Mirror.

Těleso letí obrovskou rychlostí - téměř 100 tisíc kilometrů za hodinu. Taková rychlost stačí na to, aby asteroid nepodlehl gravitaci Slunce, což znamená, že by měl co nevidět sluneční soustavu opustit.

Dnes se však ukazuje, že se nemusí jednat jen o obyčejný asteroid. Vědci chtějí prověřit, zda objekt není artefaktem mimozemské civilizace. Chtějí prověřit také možnost, jestli se nejedná o kosmickou loď, na které mimozemšťané cestují.

Na možnost vesmírného korábu přišli astronauté z organizace SETI, která má za úkol hledat mimozemskou inteligenci. Podle nich by tvar perfektně odpovídal efektivní kosmické lodi, jelikož díky své délce a menší šířce se může bez problému pohybovat v mezihvězdném prostoru, aniž by riskoval nějaký náraz.

Tým projektu Breakthrough Listen, který patří pod SETI, doufá, že pomocí radioteleskopu Green Bank v Západní Virginii zachytí z objektu rádiové signály. 

Sami výzkumníci však připouštějí, že možnost objevení mimozemské inteligence je v tomto případě spíš jen teoretická. "V současné době nemáme jistotu, s jakým objektem jsme přišli do styku. Náš radioteleskop je ale v dobré pozici, aby prozkoumal možnost, že těleso může být artefaktem mimozemšťanů. Je však pravda, že přírodní původ tělesa je mnohem pravděpodobnější," napsalo se v oficiálním prohlášení skupiny Breakthrough Listen.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak poznáte, že jste chytřejší než ostatní? Všimněte si těchto základních…

21.05.2018 10:53 Většina lidí si připadá chytrá a někteří více, než ostatní. Jak to ale skutečně poznáte? Jednou z…

Můžete během těhotenství otěhotnět znovu? Lékaři si mysleli, že to je…

21.05.2018 10:53 Aktualizováno Každý ví, že během těhotenství není možné otěhotnět znovu a mít v sobě tak dva zárodky života…

Vlak se stovkami mrtvých a vypíchnuté oči? Sudety byly v roce 1945 kruté…

21.05.2018 09:29 Aktualizováno Jaro 1945 bývá spojováno především s osvobozením. Často se vzpomíná i na násilí, ke kterému…

Mutace nesmrtelnosti? Na světě existuje malé množství lidí, kteří se…

20.05.2018 22:01 Aktualizováno Mnohé tato zpráva vědců překvapila, ale je tomu tak. Měně než 1% populace může skutečně být odolné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama