Jak se zachovat při setkání s mimozemskou civilizací? Tato pravidla musíte dodržovat

Představte si, že vám na zahradě přistane létající talíř a z něj vystoupí skupina bytostí z mimozemské civilizace. Samozřejmě se okamžitě sjedou policisté, hasiči, záchranáři, tajná služba a nevyhnete se ani zvědavým pohledům sousedů a novinářů, nicméně jejich první setkání s lidmi budete muset zajistit vy. Co dělat, aby vše proběhlo hladce a bez problémů? I na tyhle věci máme totiž protokol.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Mimozemšťané - ilustrační foto

Vesmír je veliký a lidé zatím pozkoumali jen zlomek prostoru, že se jednoho dne setkáme s mimozemskou civilizací je tak více než pravděpodobný. Pro všechny případy tak společnost SETI pro výzkum a odhalování mimozemského života vymyslela soubor několika pravidel, kterých byste se měli v průlomové situaci držet.

Společnost SETI radí, aby se lidé nejdřív informovali u příslušných úřadů, agentur nebo institucí, než vydají veřejné prohlášení a nalezení stop mimozemské civilizace. případě, že vám přistane na zahradě létající talíř, asi tuto skutečnost jen tak nezatajíte, ale zde se bavíme o možnosti, že třeba zachytíte jejich rádiové nebo jiné vysílání. Je vždy nejlepší nechat odborníky, aby stopy řádně prošetřili, než dělat před médií humbuk, který se nakonec neprokáže.

Samozřejmě je pochopitelné, když se budete svým úlovkem chtít okamžitě pochlubit, od zveřejňování fotek na instagramu nebo příspěvků na facebooku by vás však mělo odradit to, že můžete ve světě způsobit skutečný chaos. Je proto lepší to nechat v rukou odborníků, ačkoliv zde naráží SETI na kritiku konspiračních teoretiků, kteří se obávají toho, že by vláda chtěa váš objev zatajit.

SETI však prohlašuje, že po dokončení výzkumu by tato informace měla být poskytnutá nejen odborníkům, ale také veřejnosti. Zároveň instituce slibuje, že prohlášení před světem by měla učinit osoba, která jako první mimozemskou civilizaci nebo její stopy objevila, tudíž se máte šanci před světem ukázat i vy.

Pokud zachytíte třeba rádiový signál, SETI pak doporučuje na něj neodpovídat, ale znovu upozornit úřady. Nikdy totiž nevíte, zda je druhá strana přátelská. Pokud však dojde k osobnímu setkání, musíte si dát pozor hlavně na vaše vystupování. Je možné, že budete jejich prvním kontaktem mezi lidmi, jak se zachováte může ovlivnit jejich smýšlení o lidském pokolení. Máte tak na svých beder zodpovědnost celého světa, abyste zanechali nejen dobrý dojem, ale také pokud možno navázali přátelský vztah.

Na pozoru se však musíte mít i před přímým kontaktem. Týká se to nejen mimozemských bytostí, ale i jejich dopravního prostředku a dalších věcí. Mimozemšťané zřejmě nebudou dodržovat ty samé zvyky jako my, nemusíte jim proto podávat ruce. Zamezte pokud možno všem dotykovým kontaktům, nikdy nevíte, zda třeba mimozemské bakterie, viry a další materiály nemůžou ohrozit vaše zdraví.

Po veřejném prohlášení byste v zájmu informovanosti měli zveřejnit veškeré důkazy. To znamená zvukové záznamy, fotografie či videa, která jste při setkání pořídili. Způsob zveřejnění je pak na vás, můžete využít konference, přednášek, publikací nebo internetu.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství krásy a mládí odhaleno: Proč někteří lidé stárnou rychleji?

21.01.2018 11:01 Aktualizováno Vědci z americké Dukeovy univerzity se v nové studii snažili poodhalit tajemství dlouhověkosti, u…

Šokující konspirační teorie? Těmto historkám svět nevěřil, byly přitom…

21.01.2018 11:00 Mnoho teorií veřejnost odepsala. Buď proto, že byly příliš divoké, nebo by byly zahanbující, pokud…

Neléčitelná superbakterie? Může postihnout i Čechy, lékaři nevědí, co s ní

21.01.2018 10:54 Vědci varují, že došlo v „velice závažné situaci“ spojené s pohlavně přenosnými chorobami, které…

Vědci chtějí léčit rakovinu za dva týdny. První testy ukázaly, že je to…

21.01.2018 10:04 Rakovina prsu patří k nejčastějším typům rakoviny u žen, a ačkoliv má vysoké procento přežití, její…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama