Byl život na Marsu zničen jadernými zbraněmi? Na rudé planetě se mohl odehrát nukleární masakr

Život na Marsu vyhladili mimozemšťané s jadernými a plazmovými zbraněmi, to tvrdí fyzik a odborník na pohon, doktor John Brandenburg. Také varuje, že by se podobný útok mohl odehrát i na Zemi.

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Mars alias

Brandenburg došel ve své práci k závěru, že na Marsu proběhly dva masivní jaderné útoky na dvě civilizace nazvané „Cydonians" a „Utopians". Tyto civilizace měly údajně být technologicky na úrovní starověkého Egypta, když na ně zaútočili mimozemšťané.

Vědec se domnívá, že vysoké hodnoty xenonu, uranu a thoria na Marsu jsou důsledkem atomového výbuchu. „Analýza snímků z průzkumných sond navíc odhaluje četné archeologické artefakty,“ je přesvědčen Brandenburg.

Červená barva Marsu prý dokazuje, že na jeho povrchu vybouchlo několik atomových bomb. Nedávno se totiž ukázalo, že je v atmosféře Marsu velká koncentrace xenonu-129, která byla zachycena i na Zemi, a to vždy po nukleárním útoku nebo katastrofě. Největší množství xenonu-129 bylo na Zemi naměřeno po černobylské katastrofě v roce 1986.

Někteří vědci sice podporují Brandenburgovou teorií o zničení života na Marsu nukleárními výbuchy, s tím, že na Mars zaútočili mimozemšťané, ale už většina nesouhlasí, informoval deník International Bussines Times.

John Brandenburg je bývalý poradce pro vesmírnou protiraketovou obranu a vývoj vesmírných zbraní. V současné době zkoumá nové technologie, které by mohly být použity na oběžné dráze. Svou teorii chce podrobně vysvětlit ve své nové knize Smrt na Marsu: Meziplanetární nukleární masakr.

Vstupte do diskuze (38)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší chlouby ruské armády? Mohou změnit poměr sil ve světě

18.03.2018 21:40 Aktualizováno Mezi Západem a Ruskem dlouhodobě panuje napětí. Kvůli tomu se obrací pozornost také na stav ruské…

Kontaktuje nás někdy vzdálená mimozemská civilizace? Vědci přišli se…

18.03.2018 20:53 Aktualizováno Řada lidí i vědců je přesvědčena, že ve vesmíru nejsme sami. Dokáží se ale někdy lidé opravdu…

Chaos v carském Rusku? Na trůn chtělo hned několik falešných následovníků

18.03.2018 19:59 Aktualizováno Lžidimitrij, jak už název samotný napovídá označení pro člověka, který se Dimitrije, vydává. To…

Špioni a agenti na každém kroku? Tajná policie existovala i za Rakouska…

18.03.2018 18:36 Aktualizováno Na dědictví po komunistické StB narážíme dnes a denně. Ovšem tajnou policii, která špiclovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama