Můžete zemřít zcela zdraví? Dívka si šla lehnout, ráno se neprobudila

Zemřít můžete kdykoliv a kdekoliv, aniž byste se cítili špatně nebo byli nemocní. Dokládá to případ teprve devatináctileté dívky Olivie, která zemřela znenadání během noci.

Přidejte svůj názor

Žena, ilustrační fotografie

Jeden den je plná energie, druhý den ji našli mrtvou na internátě univerzity v Sheffieldu. Mladá studentka Olivie (†19) zemřela náhle a bez varování či bez jakékoliv známky nemoci. Podle lékařů podlehla syndromu náhlého úmrtí.

Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by dívka neměla být za pár hodin naživu. Den předtím dívku doprovodili na internát rodiče, rozloučili se s ní a odjeli. Večer příbuzným oznámila, že se chystá vyrazit na večírek se spolubydlícími, druhý den se už ale neozvala.

Podle vyprávění přátel se jeden z nich na večírku pořádně opil a Olivie ho šla doprovodit do pokoje. Poté se najedla šla spát. V noci jí ale přestalo bít srdce a ráno se už neprobudila.

Podle serveru Daily Mail byla dívka zcela zdravá a naprosto v pořádku. Měla dostatek pohybu a myslela na své zdraví. Přesto zemřela, podle lékařů na syndrom náhlého úmrtí.

Ten přitom nejčastěji postihuje malé děti, kojence do jednoho roku života. Potkat ale může i dospělé, pokud mají nějakou nemoc, která se během života neprojeví, nebo jsou její příznaky nepatrné. Smrt tak nastává zdánlivě při pocitu plného zdraví.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejzáhadnější město světa? Italské Acciaroli nedá vědcům spát, tomu, co se…

21.03.2018 08:32 Italská provincie Acciaroli není na první pohled ničím výjimečná. Pokud se ale podíváme na…

Co s vámi udělá rozchod? Vědci zkoumali naprosto zdravé lidi, tomu, co se…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Američtí vědci z Univerzity Wake Forest se zabývali netradiční studií. Zjišťovali, jaké mají…

Hawking nechal před smrtí zoufalým lidem velmi důležitou radu. Téměř nikdo…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Zesnulý britský vědec Stephen Hawking byl především celosvětově známý fyzik, který se zabýval…

Vědci zveřejnili drastický návod, jak se vyhnout rakovině. Ženám se moc…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Chcete se vyhnout riziku, že dříve či později onemocníte rakovinou? Podle vědců je tu jedna možnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama