Vědci zjistili zajímavou věc. Energy drinky mužům nic moc nedělají. Na ženy ale působí úplně jinak

Ačkoliv reklamy na energetické nápoje bývají mnohdy mířeny spíše na mužskou část populace, ve velké míře je pijí i dívky a ženy. Některé tím dokonce nahrazují jídlo. Jenže podle studie si tím mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Vše může skončit i smrtí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Předběžné výsledky studie týmu z univerzity v australském Melbourne děsí. Vědci přišli na to, že energetické nápoje mohou ženám a především dívkám vážně poškodit zdraví, nebo je dokonce i zabít. Může za to velký obsah kofeinu v těchto nápojích.

Spousta dívek, které nejsou spokojené se svou postavou, chce hubnout. Omezují jídlo. A pijí právě energetické nápoje. Proč? Protože obsahují velké množství kofeinu. Právě kofein potlačuje chuť k jídlu, upozorňuje britský Daily Mail.

"Tato skupina, která už má problémy s příjmem potravy, pije energetické nápoje na prázdný žaludek. Kofein v nich obsažený může ještě problémy zhoršit," říká Peter Miller z melbournské univerzity. "Mohou mít střevní nebo žaludeční problémy, stavy úzkosti či srdeční problémy. Vše může skončit smrtí," dodává.

Studie také zjistila, že mnoho dívek pije nápoje bez cukru místo jídla. Díky kofeinu si tak zvyšují energii, kteří ostatní získávají právě z jídla. Ze studie také vyplývá, že průměrný věk prvního užití energetického nápoje je jen 10 let. Přestože na plechovkách nápojů je upozornění, že nejsou vhodné pro děti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejzáhadnější město světa? Italské Acciaroli nedá vědcům spát, tomu, co se…

21.03.2018 08:32 Italská provincie Acciaroli není na první pohled ničím výjimečná. Pokud se ale podíváme na…

Co s vámi udělá rozchod? Vědci zkoumali naprosto zdravé lidi, tomu, co se…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Američtí vědci z Univerzity Wake Forest se zabývali netradiční studií. Zjišťovali, jaké mají…

Hawking nechal před smrtí zoufalým lidem velmi důležitou radu. Téměř nikdo…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Zesnulý britský vědec Stephen Hawking byl především celosvětově známý fyzik, který se zabýval…

Vědci zveřejnili drastický návod, jak se vyhnout rakovině. Ženám se moc…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Chcete se vyhnout riziku, že dříve či později onemocníte rakovinou? Podle vědců je tu jedna možnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama