Na planetě Mars sněží

Praha - Na planetě Mars vědci objevili sníh. Překvapivou informaci přinesl server universetoday.com, který se odvolává na výsledky kosmické sondy Phoenix.

Přidejte svůj názor

Mars

Sonda Phoenix přistála v severních oblastech Marsu 25. května loňského roku. Během pěti měsíců provedla řadu rozborů půdy v okolí místa přistání. Phoenix prostřednictvím meteorologické stanice zkoumal také atmosféru rudé planety. Součástí stanice byl také přístroj Lidar pro studium oblačnosti. A parát funguje na obdobném principu jako radar s tím rozdílem, že místo rádiových vln se využívá světelného (laserového) paprsku.

Právě Lidar odhalil v atmosféře Marsu mraky, které se utvářejí ve výšce okolo čtyř kilometrů nad povrchem Marsu. Z nich potom v noci padaly sněhové vločky. Server upozorňuje, že se nejednalo o žádnou sněhovou vánici, přesto se jedná o významný objev. Sněhové vločky dopadají na povrch během tamní noci a dopoledne opět sublimují.

Témata: vesmir
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vznikla konspirační teorie o chemtrails? A co je na ní pravdy?

25.09.2017 19:33 Aktualizováno Píše se rok 1996 a letectvo Spojených států amerických vydává na tehdejší dobu pokrokovou zprávu.…

Velmi nebezpečné návyky? Lidé tráví více času na záchodě než při…

25.09.2017 14:18 Aktualizováno Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé…

Umírání: Jak vlastně vypadá a jak jej naše tělo a mysl vnímají?

25.09.2017 10:27 Smrt je nedílnou součástí života a zároveň tou nejméně oblíbenou a vítanou. Zatímco lidé ji vnímají…

Poskytnutí první pomoci: Kde jde o povinnost a co vám za její nesplnění…

25.09.2017 09:03 Praha - Značná část populace si prošla kurzem autoškoly a základy poskytování první pomoci by tedy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama