Nalezli jsme stopy života na Marsu, tvrdí badatelé z NASA

Houston - Vědci z Johnsonova vesmírného střediska NASA v texaském Houstonu po zkoumání meteoritu objeveného v Antarktidě v roce 1984 dospěli k závěru, že na Marsu existoval život v podobě bakterií. Informuje o tom v úterý portál televize MSNBC.

Přidejte svůj názor

Mars

Analýza 13 000 let starého úlomku z Marsu provedená elektronovými mikroskopy odhalila, že vnitřek meteoritu je biologického původu. Je doslova "prošpikován" mikrotunely se stopami železitých směsí, které obvykle vylučují bakterie.

Struktura směsí podle badatelů vyvrací možnost, že meteorit byl kontaminován bakteriemi až po dopadu na zemský povrch nebo že se mikrotunely, které bakterie uvnitř meteoritu vytvořily, zformovaly obrovským žárem během průletu zemskou atmosférou.

Michael Fuller z Havajské univerzity zatím je k odhalení NASA skeptický. Podle něj chemické sloučeniny, které jsou podle badatelů dílem bakterií, tvoří uvnitř mikrotunelů příliš malé segmenty na to, aby mohly být vytvořeny magnetotaktickými bakteriemi. Podle Fullera železité směsi vznikly uvnitř meteoritu při průletu zemskou atmosférou. Své tvrzení podpořil tím, že tento jev byl již několikrát pozorován u meteoritů pocházejících z Měsíce.

Témata: vesmir
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vznikla konspirační teorie o chemtrails? A co je na ní pravdy?

25.09.2017 19:33 Aktualizováno Píše se rok 1996 a letectvo Spojených států amerických vydává na tehdejší dobu pokrokovou zprávu.…

Velmi nebezpečné návyky? Lidé tráví více času na záchodě než při…

25.09.2017 14:18 Aktualizováno Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé…

Umírání: Jak vlastně vypadá a jak jej naše tělo a mysl vnímají?

25.09.2017 10:27 Smrt je nedílnou součástí života a zároveň tou nejméně oblíbenou a vítanou. Zatímco lidé ji vnímají…

Poskytnutí první pomoci: Kde jde o povinnost a co vám za její nesplnění…

25.09.2017 09:03 Praha - Značná část populace si prošla kurzem autoškoly a základy poskytování první pomoci by tedy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama