Cizinci v Česku mají na internetu uzavřené skupiny. Co v nich dělají?

Praha - Komunikace na sociálních sítích pomáhá cizincům seznámit se s českými zákony i najít lékaře. Komunity, které se usídlili v českých městech, v uzavřených online fórech debatují také o tom, kam zajít na večeři nebo dětské hřiště.

Přidejte svůj názor

Bezpečí na internetu

"Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem se přidala do skupiny, kde spolu komunikují budoucí rodiče i ti, kdo už mají malé děti. Našla jsem tam spoustu příspěvků s různými radami a tipy, ale hlavně jsem se dostala do kontaktu s dalšími nastávajícími maminkami tady v Praze," uvedla mladá žena. "Společně s lidmi, se kterými jsem se díky tomu seznámila, jsme si pak založili i vlastní stránku, kde spolu komunikují mezinárodní rodiny a sdílejí svoje zkušenosti a zážitky," dodala.

Online komunikaci nevyužívají jen rodiče, kteří se potřebují zorientovat v novém prostředí. Nejvíce členů mají skupiny, které jsou zaměřené na obecné rady. Například v těch pražských se virtuálně potkává až 20.000 lidí. V uzavřených komunitách, které vznikají například na sociální síti facebook, se baví o každodenních problémech.

Skupiny mají zpravidla správce, který schvaluje příspěvky od jednotlivých členů. Filtrují se tak zprávy, které nesouvisejí s účelem, pro který jsou skupiny určené. Na takzvanou zeď se tak nedostanou komerční sdělení nebo urážlivé či vulgární zprávy.

Nejčastěji cizinci potřebují poradit s praktickými záležitostmi - shánějí například lékaře nebo úřad, kde se domluví anglicky. Často se také zajímají o fungování registrací u cizinecké policie, zdravotní pojištění, zřizování bankovních účtů nebo třeba živnostenských oprávnění. Dotazy ale směřují také k tipům, jak trávit volný čas, kam vyrazit na výlet nebo do baru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpův klíč k úspěchu je Twitter

19.07.2018 09:16 Washington - Trump aktivně používá sociální sítě jako nástroj komunikace s veřejnosti. Twitter se…

Kauzy v Googlu pokračují. První případ to ale není

18.07.2018 13:31 Brusel - Společnost Google čelí kritice ze strany Evropské komise. Instituce může vynést rozhodnutí…

Obří čistka. Twitter zavřel přes sto milionů účtů

18.07.2018 08:31 Washington - Společnost Twitter v posledním čtvrtletí loňského roku zrušila 58 milionů…

Facebook nebude na své síti mazat fake news

14.07.2018 08:49 New York - Americká internetová společnost Facebook nehodlá na své sociální síti mazat falešné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama