Facebook pro děti? Ohromná hloupost, kritizují Zuckerberga experti

Londýn - Před měsícem vytvořil Facebook nový typ sociální sítě pro děti - Messenger Kids. Tato novinka pro děti od šesti let se však stala terčem ostré kritiky. Zašlo to tak daleko, že skupina sta expertů napsala kvůli aplikaci apel na zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. O čem se ve výzvě píše?

Přidejte svůj názor

Mark Zuckerberg

Více než stovka expertů, kteří se zabývají dětmi, kritizovala novou aplikaci Messenger Kids, která je určena pro děti mladší 13 let. V otevřeném dopise vyzývají odborníci k tomu, aby byla nová sociální síť zrušena.

Podle jejich vyjádření jde o "neodpovědný pokus", který má děti "připravit na využívání sociálních sítí v budoucnosti". Děti však podle vědců nejsou připraveny na to, aby pracovaly se sociálními sítěmi.

Samotná sociální síť Facebook oznámila, že aplikace je vyvinutá ve spolupráci s odborníky na bezpečnost v kyberprostoru. Je to prý odpověď rodičům na požadavek, že by chtěli mít větší kontrolu nad tím, jak jejich děti se sociálními sítěmi zacházejí.

Messenger Kids je v podstatě uzamčená verze aplikace Facebook Messenger, která před použitím vyžaduje souhlas od rodičů. Údaje generované touto aplikací se nepoužívají za marketingovým účelem.

Odborníci, kteří požadují zrušení aplikace, tvrdí, že "všechny výzkumy ukazují, že je nadměrné používání digitálních a sociálních médií škodlivé pro děti a dospívají". Aplikace tak "velmi pravděpodobně ohrozí zdravý vývoj dítěte".

"Nejsou dostatečně staří na to, aby se vypořádali se složitostí on-line prostředí. Vztahy přes sociální sítě často vedou k nedorozuměním a konfliktům i mezi dospělými uživateli," uvedli odborníci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajný projekt firmy Google pro Čínu? Zaměstnanci se bouří, sepsali ostrý…

17.08.2018 11:16 San Francisco - Přes 1000 zaměstnanců internetového gigantu Google podepsalo dopis, který kritizuje…

Hrozby na sociálních sítích? Děti stále častěji čelí útokům deviantů, ale…

09.08.2018 12:01 Brno - Děti jsou stále častější obětí deviantů či pomstychtivých spolužáků na sociálních sítích,…

Facebook odhalil rozsáhlou manipulační kampaň, podezření padá na Rusy

31.07.2018 20:08 San Francisco - Facebook objevil desítky patrně falešných účtů, které se koordinovaně snažily…

Máte problémy s wi-fi signálem? Zachránit vás může jedna kuchyňská pomůcka

28.07.2018 21:58 Aktualizováno Pokud vás trápí slabý a nestabilní wi-fi signál, nejspíš vás už napadlo několik řešení. jenže…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama