Jak vybrat správnou myčku nádobí?

Komerční sdělení - Myčka nádobí patří mezi dnes již nedílné součásti většiny kuchyní. Není se čemu divit, jelikož se jedná o spotřebič, který dokáže nabídnout neocenitelné služby. Nechcete-li trávit nekonečné chvíle u dřezu s kapajícím nádobím, stojí za to si některý z modelů pořídit. Že netušíte, podle jakých kritérií byste tak měli činit? Nevadí, v následujících řádcích vám nabídneme několik velmi dobře mířených rad, jež vám v orientaci pomohou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

myčka nádobí

Vestavná, nebo volně stojící myčka?

Odpověď na tuto otázku je poměrně důležitá a často se odvíjí od množství volného místa, které v kuchyni máte. U nové kuchyně můžete s vestavnou myčkou počítat, jelikož jsou nabízeny v šířkách 45 a 60 cm. Tento prostor tak pro přístroj bez větších problémů dokážete ušetřit. U volně stojících myček je situace ještě jednodušší. Stojí v prostoru a lze je dát fakticky kamkoli, kde mohou trvale stát. V tomto místě ovšem musí být sveden odpad a zapomenout nelze ani na přívod elektřiny. Bez zásuvky myčka nepojede. U volně stojících samozřejmě počítejte s tím, že půjdou vidět všechny její části. U vestavné pouze ta přední.

Ušetřete energii

U každé prodávané myčky je její výrobce povinen umístit energetický štítek. Právě on je totiž jedním z nejdůležitějších ukazatelů pro zákazníka. Označovány jsou písmeny A, B, případně C. Ty nejlepší výrobky s nejvyšší energetickou třídou slibující maximální úsporu jsou označeny písmenem A a znaménky +. U prvotřídních modelů se setkáme s označením AAA. Top modely disponují často funkcí turbosušení. Naopak nejméně úsporné myčky mají označení B či C.

Variabilita vnitřního řešení myčky

V neposlední řadě byste měli také myslet na celkové interiérové uspořádání konkrétního modelu myčky. Prostor se u každého modelu více či méně liší. Za jakousi samozřejmost je považován držák na příbory a také koše, jež se dají pohodlně a rychle odjímat. Ve dveřích myčky musí být také umístěn box na prášek, který vsypeme do interiéru zařízení. Důležitá je i přihrádka na leštěnku. Obojí by si nejmodernější modely měly bez problémů dávkovat automaticky dle potřeby.

Teploty mycích programů

Určitě není od věci znát i teploty konkrétních mycích programů. Pro mírně ušpiněné nádobí bohatě postačí teplota pohybující se okolo 40 °C. Při teplotě 50 °C se mnohem lépe využívají ty správné enzymy z pracích prostředků. Pro běžně ušpiněné nádobí postačí teplota kolem 60 až 65 °C. Intenzivní programy pro velmi silně ušpiněné talíře a hrnce pracují při teplotě 70 °C.

Uvažujete o nákupu některého z modelů myček? Pokud ano, určitě se nejprve podívejte na slevové kupony na Buykers.com. Dostat se můžete k maximální úspoře. Vyhledávání slev je tady velmi rychlé a efektivní.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

UFO nebo tajná zbraň? Amerika je na nohou kvůli těmto meteorologickým…

19.06.2018 16:56 Washington - V neděli 10. června pořídily meteorologické kamery záhadné záběry. Objevilo se na nich…

Pád, křik a panika. Co se stalo během hororového letu QF94?

18.06.2018 16:22 Aktualizováno Los Angeles - Příběh letu QF94 společnosti Qantas, který minulou neděli letěl z amerického Los…

Jedna z nejsilnějších zbraní světa vyrazí do boje ještě letos. Hravě smete…

17.06.2018 11:56 Teherán - O íránském tanku Karrar toho zatím moc slyšet nebylo. Útržky, které se objevují v tamních…

Může náš svět ovládnout umělá inteligence?

17.06.2018 08:56 Washington - Když se bavíme o umělé inteligenci, tak si představujeme stroje, které podobají se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama