Uber a NASA se spojí v jedinečném projektu. Do roku 2020 chtějí představit létající auta

Los Angeles - Létající auta jako v Pátém elementu nebo Harrym Potterovi? Možná se jich už brzo dočkáme. Uber a NASA chtějí společně vytvořit zcela nový typ hromadné dopravy. Létající auta by se mohla po městech prohánět už za tři roky, jako první je uvítá Los Angeles.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Společnost Uber, která konkuruje hlavně taxikářům, již dříve zmínila své plány ohledně létající hromadné dopravy. Nyní přišli s konkretizací a od projektu si slibují mnohá vylepšení. Jednak bude možné drasticky snížit čas přepravy, co nyní trvá dvě hodiny by za pár let bylo možné už za 15 minut. Zlepší se i situace dopravní zácpy a neposledně počítají i s novou technologií, která bude šetrná vůči přírodě.

Svoje zkušební lety chtějí začít už za tři roky v Los Angeles, obyvatelé metropole na západním pobřeží Spojených států amerických by se mohli prohánět ve vozidlech připomínající helikoptéry, řekl Jeff Holden, produkční ředitel společnosti Uber na veletrhu v Portugalsku.

Výběr Los Angels přitom není náhodná. "Jedná se o jedno znejzaneprázdněnějších měst dneška, přesto jim chybí pořádná infrastruktura, která by mohla převážet hromadně lidi," řekl Holden. Fungovat to bude přitom stejně, jak jsou doteď zvyklí zákazníci Uberu. Na mobilní aplikaci si zavoláte o převoz, ale místo pozemního auta pro vás přiletí létající stroj.

S jediným rozdílem, a to že se musíte nacházet v blízkosti jedné ze "zastávek". Ty se budou stavět na střeše výškových budov a vy se tam tak budeme muset dopravit. Ve městech, jako je Los Angeles, však máte mrakodrapy na každém kroku, problém by to být tedy neměl.

Příjde vám to jako příliš velké sci-fi? Ve skutečnosti je dnes na světě hned 19 dalších firem, které se o podobný projekt snaží. Moc často však o tom neslýcháme, firmy se snaží svoje technické tajmeství udržet co nejvíc pod pokličkou. Uber se však konkurence nebojí, firma má vlastní způsob, jak bojovat s rivaly.

Uber totiž hodlá zabodovat hlavně s nízkou cenou, což je přesně to, čím tolik štve taxikáře. "Jdeme do toho naplno, ale zůstaneme věrni filozofii firmy. Náš projekt vyjde lidi levněji, než kdyby měli vlastnit auto," věří si Holden. Pro nevěřící ještě dodává: "Projektem se věnujeme už dlouho, nastudovali jsme spoustu materiálu a jsme si jisti, že to vyjde."

Dohoda s NASA by pak měla přispět hlavně k bezpečnosti, až se budou na nebi nad městem prohánět stovky podobných vozidel. Uber doufá, že jeho auta udělají desetitisíce letů denně. NASA by se pak měla postarat hlavně o dopravní řád ve vzduchu, aby nedocházelo ke srážkám.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sovětská armáda, jak ji neznáte: Unikátní vozidla, kterým se nejde nesmát

18.07.2018 22:51 Aktualizováno Ruská armáda patří v současné době k jedné z nejlepších na světě. Nejinak tomu i v dobách…

Jak by dopadla tanková bitva nacistů s Američany?

18.07.2018 12:16 Aktualizováno Washington, D. C. - Jistě se mnozí z vás ptají, jak by vypadal svět, kdyby se Adolfu Hitlerovi…

Proč lidé za posledních 45 let nepřistáli na Měsíci? Astronauti konečně…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Přistání 12 lidí na Měsíci je nejen největší úspěch amerického Národního úřadu pro letectví a…

Bitva, o které se dnes už nemluví. Jak naše armáda dokázala porazit…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Historie je plná válek, konfliktů a střetů. Stejně tak je ale bohatá na překvapivá vítězství, a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama