Zázračná zbraň Číňanů. Nikdo se před ní neschová

Peking - Lidská technologie postupuje mílovými kroky vpřed. A dvojnásob to platí o bezpečnostní sféře. V Číně teď přišly s novinkou, díky níž bude jejich policie mnohem efektivnější. O novince informoval server news.com.au.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Čínská policie

Čínští policisté ve velkém dostanou speciální brýle. V těch je umístěna mikrokamera která snímá vše, na co policista pohlédne. Ke všemu budou mít schopnost rozpoznávat obličeje. A to i v přeplněných prostorách jako je metro nebo nákupní centra. V momentě, kdy policista pohlédne do davu lidí, brýle nasnímají konkrétní obličeje a odešlou je do databáze, která vyhodnotí, zda se mezi lidmi nepohybuje například hledaná osoba.

Podle čínských zdrojů již byly brýle dokonce úspěšně otestovány v praxi. Čtyři policisté jimi byli vybaveni během oslav čínského nového roku. Podle oficiálních údajů bylo díky těmto brýlím zatčeno sedm lidí a další šestadvacet bylo vyslechnuto pro podezření, že by mohli cestovat pod falešnou identitou. A to za pouhých pět dnů používání.

Brýle totiž dokáží vyhodnotit deset tisíc tváří během zlomku sekundy. Číňané tvrdí, že tento vynález posouvá efektivitu jejich policie na úplně jinou úroveň. Představitelé policie si pochvalují, že jejich lidé teď mohou bleskově zareagovat na každého podezřelého. Využití brýlí zapadá do čínského bezpečnostního konceptu. Země má nejvíce bezpečnostních kamer na světě. O svých občanech také sbírá obrovské množství biometrických dat. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Před 33 lety byl nalezen vrak Titanicu. Paradoxně ho vůbec nikdo nehledal

18.08.2018 10:40 1. září uplyne přesně 33 let ode dne, kdy byl nalezen potopený vrak nejznámější lodi na světě.…

Tajná operace CIA, za kterou by se nestyděl ani James Bond

17.08.2018 17:58 Aktualizováno Studená válka je plná špionážních příběhů, vedle kterých jsou i příběhy Jamese Bonda velmi seriózní…

Globální písečná bouře na Marsu polevuje. Zavolá vozítko Opportunity domů?

17.08.2018 13:35 Mys Canaveral - Prachová bouře na Marsu, která na počátku června zachvátila celou rudou planetu, se…

Nejdražší stavba světa? Lidstvo utratilo miliardy za komplex, který lidé…

17.08.2018 12:28 Lidstvo každým rokem investuje miliardy dolarů do vojenského, technického a vědeckého rozvoje a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama