Kde je Muskova Tesla? Od Země se neustále vzdaluje. Podle vědců z ní zbude kostra

Praha - Tesla Roadster, kterou vyslal Elon Musk do vesmíru za pomoci rakety Heavy Falcon, vzbuzuje u fanoušků vědy a techniky velký zájem. Nadšenci se dokonce mohou podívat, jak daleko se auto od Země nachází a jakou rychlostí se od ní vzdaluje.

Přidejte svůj názor

Falcon Heavy

Před necelými dvěma týdny překonala raketa Heavy Falcon společnosti Space X hranici vesmíru, došlo k odhození aerodynamického krytu a do kosmu se dostal elektromobil Tesla Roadster amerického miliardáře Elona Muska. Automobil se však nezastavil a dál pluje vesmírem. Na webových stránkách www.whereisroadster.com můžou dokonce nadšenci sledovat, jak daleko od Země se Muskovo vozidlo nachází. 

Podle serveru je od Země daleko více jak tři milióny a sedm set tisíc kilometrů a pohybuje se průměrně tři kilometry za sekundu, což představuje  téměř jedenáct tisíc kilometrů za hodinu. Auto by s největší pravděpodobností mělo doletět až do pásů asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Vozidlo je však lehké, proto můžou jeho dráhu ovlivnit jakákoli kosmická tělesa.

Co se týká srážky se zemí, pak je podle studie, na které se podílel i český astronom David Vokrouhlický z Univerzity Karlovy, šestiprocentní pravděpodobnost, že by se mohlo vozidlo s naší planetou během jednoho milionu let srazit. Podle chemika Williama Carrolla z americké univerzity v Indianě, je nepravděpodobné, že elektromobil cestu vesmírem přežije. Například lak, pneumatiky a plastové a kožené části nevydrží ve vesmíru více jak rok. Podle Carrolla zbude z auta jen kovová kostra.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak poznáte, že jste závislí na mobilu? Zkuste si tento jednoduchý test

24.06.2018 16:10 Londýn - Mobilní telefon se stává nejlepším přítelem každého z nás. Noc co noc vedle něj usínáme,…

Česká družice VZLUSAT-1 zaskočila vědce. Posílá data, fungovat už přitom…

20.06.2018 18:24 Praha - Česká nanodružice VZLUSAT-1 do kosmu zamířila loni 23. června a stále funguje. Původní…

Jak zjistit, kdy umřeme? Vědci umí předpovědět smrt

20.06.2018 12:14 Aktualizováno Kalifornie - Společnost Google využívá své technologie v různých oblastí, jednou z nich teď bude…

Prachové bouře na Marsu? Nebezpečné jsou i pro lidi, varuje NASA

20.06.2018 09:30 Mys Canaveral - Kvůli silné prachové bouři na Marsu se odmlčelo vozítko Opportunity, NASA nicméně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama